Британія просить «віртуальний суд» для дружини дипломата, яка збила на смерть 19-річного британця та поїхала у США у 2019


Велика Британія хоче притягти до відповідальності Енн Секулес — дружину американського дипломата, яка в серпні 2019 року збила на смерть 19-річного британця Генрі Данна. Один із варіантів, який розглядає Лондон, — «віртуальний суд».

Про це в інтерв’ю BBC у суботу, 12 червня, заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб.

Він заявив, що хотів би, аби американка понесла певну відповідальність за свій вчинок, бо «сім’я [Генрі Данна] заслуговує хоча б на це». Але США так і не погодилися на екстрадицію Секулес, щоб її могли судити на британській території.

«Але для правоохоронних органів Великої Британії немає перешкод, щоб зв’язатися з адвокатами Енн Секулес — що так само не завдасть клопоту й американській владі — й дослідити, чи можна через віртуальний суд певним чином притягти [Секулес] до відповідальності», — додав Рааб.

Представник сім’ї Данна Ред Зайґер заявив, що батьки «вітають перспективу» потенційного віртуального суду. На їхню думку, це допоможе визначити міру відповідальності Секулес «за втрату їхнього ні в чому не винного сина».

Питання притягнення Секулес до відповідальності обговорювалося й між лідерами США та Великої Британії. У п’ятницю, 11 червня, британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що він разом із Джо Байденом спільно працюють над розв’язанням питання.

Енн Секулес, грудень 2019 року

У серпні 2019 року авто, за кермом якого знаходилася Енн Секулес, збило мотоцикл із 19-річним Генрі Данном. Секулес виїжджала з бази Королівських Військово-повітряних сил, де працював її чоловік. Данн від отриманих травм пізніше помер.

Після інциденту Секулес повернулася в Сполучені Штати. Сама вона не заперечує, що порушила правила дорожнього руху, а зіткнення сталося через те, що вона їхала на неправильному боці вулиці.

Справа Генрі Данна вже майже два роки є одним із непростих моментів у відносинах США й Великої Британії. Лондон неодноразово намагався домогтися екстрадиції жінки, але Вашингтон відповідав відмовою й додавав, що вона як дружина дипломата має імунітет від кримінального переслідування.

У лютому 2021 року адвокатка Секулес заявила, що вона може понести відповідальність саме на території США — наприклад, у формі громадських робіт.

Досі британські правоохоронні органи заявляли, що єдиною формою притягнення Секулес до відповідальності може бути лише суд у Великій Британії.

Джерело: BBC, hromadske.ua