Британські юристи, налякані Brexit, масово отримують бельгійське громадянство


Подвійне громадянство юристам необхідне, щоб продовжити працювати в судах з європейською юрисдикцією у випадку Brexit.

В першу чергу мова йде про британських юристів, які мешкають в Брюсселі, повідомляє британське юридичне видання Legal Cheek. Це необхідно для продовження їх практики в європейських судах.

Прем’єр-міністр Борис Джонсон пообіцяв, що Велика Британія вийде з союзу 31 жовтня. Британські юристи при цьому можуть втратити право брати участь в судових розглядах в Європі. Бельгія і Брюссель вибрані не випадково, адже це ключовий центр конкурентного права і більшість корпоративних представництв присутні саме в столиці, що дозволить їм продовжувати консультувати клієнтів з питань, що стосуються європейського права.

Тревор Сомс, партнер американської юридичної фірми «Quinn Emanuel», який проживає в Брюсселі та нещодавно отримав бельгійське громадянство, в інтерв’ю для City A.M. зазначив:

Всі, кого я знаю, або зробили це, або знаходяться в процесі. Мені не спадає на думку хтось, хто цього б не зробив… вони були б дурними. Значна частина моєї роботи — це розгляд справ в європейських судах, і з 31 жовтня мої права на аудиторію припиняються. Це стосується всіх британських юристів.

Здається, отримання бельгійського громадянства — не єдина форма страхування, до якої вдаються деякі британські юристи. Більше 2700 з них заплатили 300 євро (278 фунтів стерлінгів), щоб приєднатися до ірландського списку адвокатів, щоб вони могли продовжувати практику в ЄС після Brexit.

Разом з тим, юридичне товариство Ірландії нещодавно поставило під сумнів, чи буде цього достатньо, висунувши пропозицію, що юристи повинні будуть мешкати в Ірландії і виплачувати страхове відшкодування в межах штату.

Фото: Pexels