Бізнес на екрані: 5 серіалів про гроші, кар’єру та успіх


Незалежно від жанрових переваг, кожна людина любить дивитися кіно «про себе». Чи не буквально, звичайно, бачити своє обличчя на екрані, а в тому сенсі, що персонажі фільму, місце дії і тема повинні бути максимально близькі та зрозумілі глядачеві. Сьогодні ми підготували підбірку серіалів, які точно змотивують вас досягати таких же висот головних героїв.

Одним подобається кіно про спортсменів, іншим — про гонщиків, а третім — про «пацанів з району». Але всім юристам подобаються фільми про бізнес. А ця тема настільки широка, що в неї входить величезний перелік сюжетів: тут вам і мотиваційні історії успіху, і фантасмагоричні демонстрації «проб та помилок».

Сьогодні ми представляємо вам короткий список серіалів, в яких одні побачать для себе зразок для наслідування, а інші — можливість просто добре провести час.

«Картковий будиночок» (House of Cards)

Перша серія політичного трилера «Картковий будиночок» побачила світ на сервісі Netflix у 2013 році. Френк Андервуд — амбітний та цілеспрямований бізнесмен допомагає Гаррету Уокеру стати президентом США. Очевидно, що не просто так. Він обмінює свою допомогу на посаду держсекретаря. Однак, як тільки проходять вибори, Андервуду повідомляють, що посаду він не отримає. Звичайно ж, Френк не збирається просто так спускати з рук таку зраду. І тепер перед ним стоїть мета, помститися президенту.

Попри скандал з головною зіркою серіалу — Кевіном Спейсі, багатосерійний фільм полюбився великій кількості глядачів. Для нас він буде не менш цікавим не тільки з точки зору звичайної глядацької симпатії. У ньому відмінно показано, як великий бізнес може переплітатися з політикою, і що це варто обом сторонам.

«Мільярди» (Billions)

«Мільярди» показує кулуари великого бізнесу, де американські олігархи керують активами так, немов замовляють собі сніданок в кафе. Ось головний герой фразою з трьох слів якось заробив зайвий мільярд, ще одна маніпуляція — два мільярди.

У круговерті незрозумілих фінансових термінів (щось про акції та хедж-фонди) герої відтворюють хижацьку драматургію капіталізму, де одні хочуть стати ще багатшими, ніж вони є, а інші — їм в цьому перешкодити. Перших представляє Боббі Аксельрод — гіперуспішний брокер, який орудує трьома бюджетами Ефіопії щодня. Других — Чак Родс — жвавий нью-йоркський прокурор з гіперболізованою мотивацією: чи то він реально дбає про дотримання законів, то чи просто кар’єрист.

Тобто обидві сторони, чорне та біле, антагоніст й протагоніст — два вигляди однієї суті. У першого в руках — гроші, в іншого — закон. Але саме ментальна схожість головних героїв робить їх протистояння таким цікавим. Адже, як відомо, в боротьбі, де суперники рівні, результат передбачити дуже складно.

«Офіс» (The Office)

Рутину повсякденних буднів не обговорює хіба що той, хто ніколи не працював. Продюсери серіалу «Офіс» пішли далі: вони зробили про це серіал, та ще й розтягнули його на 9 сезонів. Втім, нічого дивного в цьому немає. Робота займає більшу частину життя кожного з нас. Так чому серіал на цю тему повинен бути коротким?

Сатирична інтонація ситкому не залишає шансів подивитися на ситуацію не інакше як з гумором. У більшості офісів світу — нудьга непроглядна, але і в цьому можна відшукати щось веселе. Можете бути впевнені: тут приводів для сміху багато. І якщо автори серіалу ставили перед собою завдання відігратися від імені всіх офісних працівників планети за самодурство боса та корпоративну тиранію, то їм це вдалося.

«Кремнієва долина» (Silicon Valley)

Ще один ситком, чия актуальність продиктована часом. «Стартап» та «технології» – по суті, ці два слова визначили розвиток бізнесу на довгі роки вперед. Вони ж складають і сюжетну канву «Кремнієвої долини».

Група програмістів, обтяжених високим інтелектом і надлишком вільного часу, думають над тим, як повторити успіх Цукерберга. І ось нарешті ідея придумана: можна сідати за кухонний стіл, відкривати макбуки та починати писати код. Але, як виявилося, між програмуванням і бізнесом існує величезна прірва, заповнена безліччю бюрократичних пасток, впертими інвесторами та конкурентом-монополістом, при першій нагоді готовим поглинути амбіційних вискочок.

Так можна було б описати цей серіал, будь він лінійною історією про побудову черговий технологічної компанії. Насправді ж, IT-складова «Кремнієвої долини» йде далеко на другий план, залишаючи на авангарді пласт відмінного гумору, яскраві карикатурні образи і велику кількість сатиричних відсилань на цифрову індустрію в цілому.

«Найгучніший голос» (The Loudest Voice)

Серіал описує життя Роджера Ейлса, який заснував і протягом 20 років керував одним з найбільших телеканалів США Fox News. Згодом Роджера звинуватили у сексуальних домаганнях та відправили у відставку, так і не вирішивши головну дилему: кого він з себе все-таки являє — великого журналіста або похітливого старого? Втім, ці дві якості необов’язково повинні виключати один одного.

Кар’єра Роджера Ейлса цікава не тільки тим, що розповідає історію становлення одного з найбільш знакових ЗМІ Америки. І не тільки масштабом самої особистості Ейлса. Його манера керування, що знаходиться на стику автократії та тиранії, багато в чому визначила успіх Fox News. Багато в чому навіть зумовила перемогу Трампа на президентських виборах.

Але водночас вилилася в один з найгучніших секс-скандалів останніх років — епохи, коли дана тема і без того перебуває в епіцентрі суспільної уваги. «Найгучніший голос» можна розглядати як антиреспубліканський маніфест, можна — як данину кон’юнктурі, але від цього серіал не перестає бути цікавим байопіком, суперечливість якого викладена у суперечливості самого героя. Влада не безмежна, визнання — це добре, а будь-яке висловлювання пам’ятають тільки по останній фразі.

За матеріалами hussle.com