Без фанатизму: 10 фільмів, які надихають знайти баланс між роботою та особистим життям
Хороша історія на екрані змушує задуматися про зміни в реальності. Буває, подивишся душевний фільм про те, наскільки життя в усіх проявах важливіше за кар’єру саму по собі. І ось-ось вирішиш проводити більше часу з сім’єю, зателефонувати старому другові, струсити пил з захоплень …
Шкода, що роздуми часто переривають то лист про «палаючу» проблему на роботі, то нав’язливі думки про непогашений кредит.
До вашої уваги 10 фільмів, які допоможуть надихнутися і все-таки спробувати знайти цей крихкий баланс. Якщо знайдеться годинка-друга вільного часу, звичайно.
1. «Персонаж» (Stranger than Fiction, 2006)
Податковий інспектор Гарольд (Уілл Феррелл) живе за розпорядком. Спокійно і одноманітно. У його житті немає яскравих фарб. І тільки осяяння, в яке складно повірити, змушує його пригадати про свої мрії і звернути увагу на симпатичну власницю кондитерської. Подивившись це кіно, корисно задуматися: «Якби моє життя було фільмом — який це був би жанр? І наскільки захопливим був би сюжет?»
2. «Стажер» (The Intern, 2015)
Джулс (Енн Хетеуей) керує успішним інтернет-магазином модного одягу, поки її чоловік піклується про дочку вдома. Вона розривається між сім’єю та бізнесом, і в результаті не встигає ні за одним з зайців — колеги навіть придумують термін «час по Джулс», оскільки на всі зустрічі вона спізнюється на півгодини. По-новому подивитися на багато речей дівчині допомагає новий стажер (Роберт де Ніро) — Бену за 70, він все ще сповнений життя, але вже має за плечима цінний досвід. А досвід, як свідчить слоган фільму, — він завжди в моді.
3. «Тисяча слів» (A Thousand Words, 2012)
Головний герой, книжковий агент Джек Макколл (Едді Мерфі), нажив проблем не стільки завдяки кар’єризму, скільки через рису, яка раніше допомагала йому в роботі — балакучість. Переглянути ідеали і звички його змушує доленосна зустріч: з легкої руки сучасного гуру у дворі нашого героя з’являється дерево, що втрачає листя з кожним сказаним ним словом. У героя, який не вмів мовчати, залишається тільки тисяча слів. Як він розпорядиться ними — на благо чи викине на вітер, як завжди? А як своїми словами розпоряджаємося ми?
4. «Я не знаю, як вона робить це» (I Do not Know How She Does It, 2011)
Кейт (Сара Джессіка Паркер) успішно жонглює різними обов’язками, улюбленою роботою і турботою про сім’ю. Поступово баланс порушується: її відповідальність в компанії зростає, як снігова куля, і зберігати відносини з рідними, виконувати дані їм обіцянки стає все складніше. А це ж так важливо — знаходити час, щоб разом порадіти простим речам. Першому снігу, наприклад.
5. «Диявол носить Prada» (The Devil Wears Prada, 2006)
«Особисте життя не ладиться? Так завжди буває, коли досягаєш успіхів у кар’єрі. Скажи, коли все зовсім піде прахом — це прикмета до підвищення», — такий прогноз, даний головній героїні Андреа (Енн Хетеуей), звучить як вирок. Але дійсно зображує ймовірний сценарій розвитку подій. Кар’єра — це теж низка виборів, часом — непростих. Але безкомпромісна Міранда Прістлі (Меріл Стріп), схоже, права: вибір дійсно є завжди (або майже завжди).
6. «Клік: з пультом по життю» (Click, 2006)
Як і інших трудоголіків, успішного архітектора Майкла Ньюмана (Адам Сендлер) починає дратувати все, крім роботи, в тому числі і сім’я. Він мріє про підвищення і працює, не піднімаючи голови. Проблему вирішує «універсальний пульт» від таємничого Морті, який дозволяє герою управляти життям, немов це — кіно: наприклад, швидко перемотувати все, що здається нісенітницею. Але, по-перше, з технікою ніколи немає гарантій — іноді вона дає збої. А, по-друге, перемотати ми часто хочемо моменти, які згодом виявляються найціннішими. І час назад не поверне навіть чарівний пульт. Кіно вчить тому, як важливо зупинитися і переглянути свої пріоритети.
7. «Сім’янин» (The Family Man, 2000)
Багато років тому успішний бізнесмен Джек (Ніколас Кейдж) вважав за краще вибрати кар’єру, а не любов. Але йому дається можливість прожити «альтернативну» долю: побачити, що було б, якби він залишився з коханою людиною і створив сім’ю — правда, вже без запаморочливої кар’єри, дорогих костюмів і Ferrari. На жаль, такі шанси роздають тільки в кіно.
8. «Мені б у небо» (Up in the Air, 2009)
«Спеціаліст по звільненнях» Райан (Джордж Клуні) живе без нічого: все намотує свої небесні милі в літаках і успішно справляється з роллю «громовідводу» для співробітників компаній, яким повідомляє про втрату роботи. Райан переконує людей, що це ще не кінець світу, що «робота» не дорівнює «життя» — щоб згладити негатив для роботодавців. Але сам живе саме роботою. Чудова стрічка про те, що у кожного свій шлях. І, тим не менш, є сенс іноді задуматися: якщо роботи не буде — чи залишиться в нашому житті щось ще?
9. «Серед акул» (Swimming with Sharks, 1994)
Молодий випускник кіношколи Гай (Френк Уейл) швидко розуміє, що світ кіно — це не добра казка. Це більше схоже на фільм жахів про океан, що кишить акулами. І один з головних хижаків в ньому — його власний бос Бадді Аккерман (Кевін Спейсі). Героєві належить відповісти на питання самому собі: чи готовий він відростити три ряди гострих зубів, щоб вирости з дрібної сошки.
10. «Хороший рік» ( «A Good Year», 2006)
Щасливий біржовий трейдер Макс (Рассел Кроу), що живе в Лондоні, їде в Прованс, щоб продати виноробне господарство, яке дядько передав йому у спадок. І, опинившись в знайомих з дитинства місцях, згадує уроки, яким його вчив мудрий родич: про просте людське щастя і те, що істинно має цінність. Історія про те, як вчитися смакувати життя, немов це хороше вино — а не пити її залпом.
Джерело: The Point