Балансуємо: де схований баланс між роботою і особистим


Сторінка «робота-дім» у кожного з нас бажає, щоб її повністю трансформували у 2020 році. 

Ви скажете, ми про це 100 разів читали і нічого не діє – а ми у Lойер дуже віримо у створення юристобалансу між роботою та особистим життям. Ми також розуміємо, що цей баланс означає різне для кожного. Пропонуємо разом виділити, що важливо – а тоді вже шукати, де ж «підночовує» цей баланс.

Чому це важливо

Хіба робота це не життя? Ні. Особливо важко знайти різницю зараз, так як технології витирають грані і дозволяють приносити роботу додому, а дім на роботу.

Якщо ви досі катаєтесь на гойдалці «робота на роботі і вдома», наслідки не змусять себе чекати:

  • Продуктивність і ясність зменшуються. Юристу дійсно потрібно і те, і інше. А вони лиш приходять після доброго відпочинку вночі.
  • Втрачений час. І не лише проведений на роботі, а витрачений на написання роману, гру з собакою чи подорож. Ви не тут і не там.
  • Збільшення очікувань. Коли ви говорите, що не маєте часових меж, працюючи вдома вечорами та у вихідні – інші повірять. Це означає більшу відповідальність, чіткіші терміни та збільшення очікувань від вас щоразу. Відповідно, ускладнюється створення та пошуки того самого балансу. 
  • Ризик для здоров’я. Хоча стрес сам по собі не може вбити нас, але його наслідки здатні на все. Стрес збільшує ризик виникнення занепокоєння, депресії, серцево-судинних захворювань і негативно впливає на імунну систему. Ніяка кількість валеріани не зможе тоді допомогти.

Так як же почати розбиратися з усім цим? Відповідь: шукаємо баланс.

На роботі

  • Автоматизуємо свої дії. Встановіть часові рамки для окремих завдань, наприклад, таких як відповідь на електронні листи. Доведіть цю звичку до автоматизму. Не виконуйте вказані завдання в інший час.

    Зробіть те ж саме для дозвілля або інших активностей. Автоматизм та нотатки допоможуть краще справлятися зі стресом. Зменшіть кількість перерв у роботі. Дослідження показують, що часті перерви призводять до збільшення навантаження та підвищення рівня розчарування. 

  • Встановіть межі. Це складно, але важливо. Якщо не хочете працювати після 17:00, скажіть «ні» роботі після 17:00. Головне, при відсутності надзвичайної ситуації або інших нагальних питань, залишатися непохитними. Покажіть усім свою силу волі. Скажіть ні.

  • Дотримуйтесь усього, що вирішили. Як тільки визначилися зі своїми межами – пишайтеся собою так сильно, як можете. Задирайте носа і плачте від радості. Захистіть час, який ви заявили для себе.

  • Обов’язково скористайтеся перевагами. Якщо ви самозайнятий юрист/юристка, візьміть під контроль свій годинник і будьте ласкавими до себе. Якщо працюєте у юридичній фірмі, дізнайтеся доступні варіанти дистанційної роботи або гнучкий графік.

Вдома

  • Вимикайте звук. А краще себе 🙂 Пам’ятайте, куди б не йшли – ви скрізь берете себе з собою. Лишіть хоча б нав’язливий звук своїх повідомлень на роботі: вимикайте звук на телефоні або взагалі увімкніть функцію “у літаку”. 
  • Менше перевіряйте електронну пошту та всілякі месенджери, історії тощо. Перевіряйте рідко і не зобов’язуйте себе відразу ж відповідати. Це ж ваш телефон? Як хочете так і вчиняєте з ним. 
  • Змініть одяг. Зміна робочого одягу на більш зручний допомагає вивести себе з робочого стану.
  • Доглядайте за собою. Подумайте, що ви готові зробити безкоштовно? Придумали? Гайда робити саме це! Захворійте гастробожевіллям, стрибайте на скакалці взимку, посваріться зі своїм котом та виспіться, в кінці кінців. Щастя і такі «чортики» в очах – основа балансу між роботою та особистим життям.
  • Дозвольте близьким бути собою, а не вами. Чоловік знову забув про сміття? Мама втретє розповідає про сусідку? Сестра нічого не розуміє у музиці? Вони – не ти, нехай роблять те, що їм хочеться, ну чесно. Яке щастя, що вони поряд і з ними все гаразд! 

Пошук балансу також вимагає часу

Баланс між роботою та особистим життям не досягається за одну ніч. Це безперервний процес, який буде змінюватися в міру зміни пріоритетів та цінностей.

Це, ніби, як прибирання у квартирі – один раз на рік не вийде. Якщо ви деякий час намагалися знайти рівновагу, і життя все одно сповнене хаосом – знайдіть професіонала, який консультуватиме вас з даного приводу. Важливо турбуватися про власне серце, тіло і розум. 

Не забудьте – найскладніша дорога починається з першого кроку. І ви його уже зробили. Тож балансуйте.

Автор: Ольга Борисенко