AviaclaimBot – бот, що допомагає повертати кошти за скасовані авіарейси


Ситуації, коли авіакомпанії відмовляються повертати кошти за квитки на скасовані рейси, трапляються досить часто. Зазвичай, люди не поспішають судитися, адже для цього потрібно, як мінімум, звернутися до юриста. 

В Україні створили чатбота, який на основі питань-відповідей та внесення персональних даних генерує позови до авіакомпаній. Крім того, бот надає покрокові інструкції, як подати позов через електронний суд або поштою.

Ми поспілкувалися із засновниками AviaclaimBot та розпитали, як виникла ідея створити такого бота, чим він корисний та як може допомогти людям.  

Як виникла ідея створити такого бота? 

Мій товариш написав пост у фейсбуці про ситуацію з МАУ, які пропонували йому тільки ваучер, і не хотіли повертати кошти. І заради цікавості, я зайшов на сторінку МАУ і побачив, що під кожним постом стопятсот коментарів від пасажирів, які прагнули  повернули кошти і нарікали, що їм тижнями не відповідають. 

Чим корисний ваш AviaclaimBot?

В боті закладено типові ситуації, як себе поводять авіакомпанії (пропонують тільки ваучери або частину коштів, не відповідають на звернення). Користувач в пару кліків і, ввівши дані про квиток, отримує аргументований позов з детальними інструкціями, як подати його через електронний суд або відправити поштою.  

Про які авіакомпанії мова?

Поки що чатбот створює позови до МАУ. 

Чи є монетизація або плануєте її запустити?

Так, ми одразу передбачали оплату за складання позову в боті. Поки що ціна символічна – 50 грн. 

Де можна знайти бота?

Чатбот в телеграмі @AviaclaimBot або месенджері.

Яка ваша мета?

У відносинах з авіакомпаніями пасажири є завжди слабкою стороною. Одним із дієвих способів захистити свої права, як це банально не звучить — звернутися в суд. Процес насправді дуже простий і зрозумілий, і незатратний, як може здаватися. Тому нашою метою було створити бота, щоб ті пасажири, кому справді потрібні кошти за квитки, отримали повернення.