Американець відбув термін у в’язниці, лиш би не віддавати собаку роботодавцю
37-річний житель Нью-Йорка Баррі Мірик відсидів 15 годин у в’язниці, бо відмовився віддавати колишньому роботодавцю собаку Роксі.
Пса мали забрати через звільнення Мірика, але той настільки до неї прив’язався, що відмовився це робити.
Чоловік у 2016 році влаштувався до компанії «M&M Environmental», яка перевіряє комерційні та житлові приміщення на наявність шкідників. Для роботи йому видали автівку, кредитну карту, а також собаку Роксі, навчену виявляти постільних клопів на нюх.
За цей час, стверджує Мірик, він настільки здружився із Роксі, що вона стала його найкращим другом. Він навіть набив собі тату з портретом собаки на нозі. «Я прив’язався до неї вже давно, і ніщо не стане між нами», — говорить чоловік в інтерв’ю The New York Post.
Хоча Роксі надав роботодавець, весь цей час собака жила у квартирі чоловіка, де він живе разом із дружиною. Коли на початку 2020 року через пандемію Мірику запропонували іншу посаду, але без Роксі, він вирішив звільнитися — але собаку не повертати.
«M&M Environmental» у червні 2020-го зажадала повернення Роксі, назвавши її у зверненні до Мірика «власністю компанії». А коли той відмовився — подала на чоловіка до суду за звинуваченнями в розкраданні майна.
Мірик, зрештою, здався правоохоронцям. Чоловіка на 15 годин посадили у в’язницю, де, за його словами, були ще 20 людей. «Не побажав би такого й найгіршому ворогові. Я чув там просто неймовірні історії — якийсь чувак побив вітчима бейсбольною битою», — цитує Мірика NYP.
Сам Мірик у травні 2020 року переїхав до Філадельфії. Справа щодо Роксі, однак, усе ще розглядається в суді. Чоловікові дозволили тримати собаку в себе, поки суд не винесе остаточного рішення.
Представники «M&M Environmental» у коментарі The New York Post зазначили, що вартість тренування такої собаки, як Роксі, становить 15 тисяч доларів. І якщо дозволити Мірику залишити її — це може створити прецедент, коли колишні працівники зможуть не повертати майно компаній.
Мірик визнає, що в його договорі справді наявний пункт про необхідність повернення Роксі у разі звільнення. А втім, він наполягає, що тоді, коли він звільнявся, його не просили повернути собаку — а тому роботодавець сам порушив умови договору.
Джерело: hromadske.ua