Адвоката можуть притягнути до відповідальності за порушення етики в особистому житті
Окружний адміністративний суд міста Києва відмовився скасувати рішення ВКДКА про позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з-за порушення Правил адвокатської етики в приватному житті.
Скаргу на адвоката подала співвласниця квартири в зв’язку з тим, що він перешкоджав їй у користуванні власністю: без узгодження зробив переобладнання житла, на свій розсуд розпорядився майном, яке було в квартирі. Частину квартири адвокату подарував чоловік заявниці, після смерті якого вона вступила в спадщину.
Адвокат вважає, що відносини, які склалися у нього з заявницею, виходять за межі розгляду її заяви, з огляду на відсутність в його діях порушень Правил адвокатської етики, оскільки в заяві не вказано які саме протизаконні дії він вчинив як адвокат.
ВКДКА скасувала рішення КДКА про винесення попередження за вчинення дисциплінарного проступку, і, з огляду на тривалий характер поведінки адвоката прийняла нове рішення про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю.
ВКДКА прийшла до висновку, що адвокат порушив присягу адвоката України, Правила адвокатської етики і не дотримувався верховенства права, законності, адже в своєму приватному житті адвокат зобов’язаний дотримуватися вимог закону.
Постанову в справі № 826/1520/15 за позовом адвоката до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України було винесено 21 липня 2017 року.