9 специфічних ознак розумної людини


Як відрізнити розумну людину від дурної? Наука пропонує цілих 9 способів різного ступеня специфічності, які автоматично виявляють генія. На жаль, не все залежить від вас, але якщо ви відповідаєте хоча б 8 з 9, то можете сміливо брати долю світу в свої руки.

1. Вчитеся на своїх помилках

Розумні люди відразу розуміють, що допустили помилку. Але замість того, щоб перекидати відповідальність за неї на інших або робити вигляд, що все добре, вони беруть із неї урок, щоб надалі не повторювати. Дослідження, проведене працівниками Мічиганського університету, показало, що люди, які витягують досвід з невдач, здатні засвоювати нову інформацію, а також набагато ефективніше сприймають життєвий досвід.

2. Вмієте гідно сперечатися

Люди, які можуть сперечатися, не ображаючи опонента і не ігноруючи інші точки зору, просто святі. Вони і з людської точки зору набагато досконаліші, і самі по собі набагато розумніші. Подібна поведінка показує розумному співрозмовникові, що ви його поважаєте, навіть незважаючи на розбіжності. Таке, звісно, завжди лестить. А якщо доводиться сперечатися з дурнем, то він вважає себе переможцем. І слава Богу, інакше повів би себе як голуб, який грає в шахи: влаштував істерику і спровокував конфлікт.

3. Не впевнені в своїй геніальності

Люди, чий інтелект вищий середнього, не вважають себе особливо розумними, на відміну від формених дурнів, що уявляють себе геніями. Явище відоме як «ефект Даннінга-Крюгера»: чим дурніша людина, тим вище вона оцінює свої здібності.

4. Ви любите гумор

Дослідження Віденського університету показують, що люди з почуттям гумору, як правило, перевершують своїх похмурих побратимів у вербальному і невербальному інтелекті. Дослідники відібрали 159 дорослих і змусили їх весь вечір дивитися мультсеріали. А потім виміряли їх почуття гумору, використовуючи стандартні аналітичні та психологічні тести. Дослідники пишуть:

Ці результати підтверджують гіпотезу про те, що обробка гумору пов’язана з когнітивними і афективними компонентами і передбачає, що ці змінні впливають на виконання зміщення кадрів і концептуального змішування в процесі обробки гумору.

Говорячи простою мовою, здатність засвоювати і знаходити речі смішними є доказом явної наявності сірої маси в голові.

5. Подобається бути на самоті

Дослідники з Сінгапурського університету управління проаналізували дані великого експерименту за участю 15 000 чоловік у віці від 18 до 28 років. Людям роздали тести на IQ і виявили, що результат сильно залежить від місця проживання і частоти спілкування з друзями та іншими соратниками. Виявилося, що люди, які показали блискучий результат, вважають за краще якомога рідше спілкуватися з людьми і побільше бувати на самоті. Більш того, якщо вірити дослідженням, соціалізація не робить їх щасливішими. Чим більш нескінченний людський потік навколо них, тим менше радості. Це, звісно, не дає права називати всіх інтровертів геніями! Просто дає зрозуміти, що розумній людині час від часу потрібно побути на самоті.

6. Фізично ледачі

Знайшли виправдання вашій ліні. Саме фізичній ліні. Тому що багато хто називає її одним з синдромів глибоких мислителів. Навіщо кудись йти, якщо можна посидіти вдома, в затишку і теплі, і подумати про вічне і високе. Працівники Університету Флориди підтвердили здогад дослідження, в якому оцінили 60 добровольців за допомогою тестів, розділивши їх на «мислителів» і «не мислителів». Потім вони відстежували їх фізичну активність протягом тижня і виявили, що не «мислителі», як правило, набагато активніші, ніж мислителі. Простіше кажучи, розумні люди набагато більш змістовні і завжди знайдуть, куди витратити енергію своїх розумових потоків. Недостатньо розумні люди починають нудьгувати, їм потрібна якась активність. Це не означає, що всі розумники приростають до стільця — іноді їм теж хочеться розім’ятися, але в більшості своїй вони розуміють, що це не так важливо.

7. Невіра в Бога

Це не наша заява, а Мирона Цукермана з Університету Рочестера і ще 63 досліджень, які були проведені в різних країнах протягом десятків років. Тобто під пильний погляд науки попало не одне покоління, і всюди однакові показники: негативний зв’язок між інтелектом і релігійністю. У 53 з 63 досліджень навіть була встановлена ​​одна і та ж причина: розумні люди з більшою ймовірністю доб’ються бажаного, і для цього їм не потрібна допомога Господня. Дослідження почалися в 1921 році і, по суті, тривають досі. Було опитано і старих, й малих; і обдарованих, і не дуже. Але результати, як один, кажуть, що великого розуму у люто віруючих немає.

8. Не постите безглузді цитати з соцмереж

У соцмережах ми не раз натикалися на глибокодумні цитати в стилі «Зірки не можуть сяяти без темряви», пустотливі і нахабні — «Я, звичайно, не подарунок, але і свято не кожен день» і ще з десяток мудрих та глибоких. Про що вони говорять? Про те, що у господаря сторінки з інтелектом повна біда. Зрозуміло, ця напасть зустрічається в усьому світі, тому дослідники з Університету Ватерлоо в Онтаріо попросили 845 добровольців оцінити глибину таких ось висловлювань. Вибирали людей розумніших, щоб хоч трохи наблизитися до об’єктивності. В результаті велика частина таких «цитат» була визнана безглуздою. Що характерно: ті, хто репостив їх, вважали інакше. Але варто було тільки досліджувати їх IQ і просто поспілкуватися, щоб все встало на свої місця: не спотворені розумом їх голови. Крім того, ці громадяни свято вірили в теорії змови. Зелені чоловічки, масони, злі сіоністи і тому подібне — для них це причина повсякденного страху.

9. Перша дитина в своїй родині

Здається маренням, але, як правило, траплялось, хто в родині народився першим — той і розумніший. Відмінності в IQ спостерігаються вже в ранньому віці. Не хочеться ображати всіх молодших братів. Щоб зробити цю заяву, ми керувалися дослідженнями з Единбурзького університету. Було з’ясовано, що всі діти отримували однаковий рівень емоційної підтримки з боку своїх батьків, але у первістків більше уваги приділялося завданням, які розвивали навички мислення. Дослідники говорять, що результати можуть допомогти пояснити так званий «ефект порядку народження», коли діти, що народилися першими, отримують кращу заробітну плату і освіту. Дослідники спостерігали 5000 дітей з народження до 14 років, кожні два роки тестуючи їх. Про що це говорить? Про те, що винні батьки, оскільки немає системи. Втім, повно прикладів, коли наймолодші в сім’ї тягнуть на собі і батьків, і недолугих братів з сестрами, які вміють гострити язиком, але всі їхні спроби заробити закінчувалися фіаско.

За матеріалами: BroDude