5 способів розвинути свій мозок на 100%


Можливості мозку практично безмежні, але, на жаль, він просто неймовірно ледачий і прагне звести до мінімуму усі розумові процеси. Поки ви навчаєтесь у школі чи університеті, він піддається постійним тренуванням, які допомагають загартувати його і призвичаїти до певної норми навантажень.

Якщо ж ви почнете розвивати своє мислення, то можливості мозку зростають, кількість нейронних зв’язків збільшується, що впливає на вашу кмітливість. А для того, щоб ваш мозок завжди залишався свіжим, потрібно його навантажувати. Тут все діє так само, як і з м’язами, тільки мозок не росте, а ускладнюється. Ми підкажемо кілька способів тримати мозок у тонусі.

1. Техніка швидкого друку

Якщо ви коли-небудь бачили, як професійні музиканти читають ноти з листа, то вас не могло не захопити, як швидко та майстерно вони ”переносять” ноти на клавіші чи струни, практично завжди дивлячись тільки на аркуш з нотами. Наші пальці також мають пам’ять, а тому ми можемо натренувати їх і друкувати, не дивлячись на клавіатуру, при цьому робити це швидко та правильно. Ці сайти допоможуть вам виробити в себе цей навик:

1. TOUCH TYPING STUDY

Безкоштовний сайт зі зручним інтерфейсом, де вас навчать друкувати наосліп за допомогою онлайн-тренажеру всього за 15 уроків. Все, що вам треба буде зробити – це обрати мову, сліпим набором якої хочете оволодіти, та виконувати завдання.

2. ВСЕ 10

Чудовий сайт для оволодіння навичкою, але для того, аби пройти курс навчання, треба зареєструватися. Унікальний у своєму роді, оскільки видає сертифікат, який ви зможете додати до резюме або ж повісити над робочим столом та милуватися.

3. SENSE-LANG.ORG

16 безкоштовних уроків машинопису і ви вже майстер друку “наосліп”. На цьому сайті ви ніколи не відчуєте себе покинутим, бо вас завжди супроводжуватимуть підказки.

4. НАБИРАЕМ.RU

Гарний сайт для того, аби почати навчатися сліпому методу набору. Єдина умова: вам необхідно зареєструватися. Далі все просто – виконуєте завдання і підкорюєте навичку.

5. FASTKEYBOARDTYPING

Зручний та простий у використанні безкоштовний сайт, зареєструвавшись на якому ви зможете навчитися друкувати “наосліп”. Стримане оформлення, покрокові інструкції. Загалом, тут ви точно не загубитесь.

2. Швидкочитання

Те, що читання книг – невід’ємна складова загального розвитку людини, – незаперечна істина. Якщо ви дивуєтесь, як ваші знайомі встигають поглинати по кілька книг за місяць, при цьому займаючись ще безліччю інших справ, вам потрібно освоїти техніку швидкочитання – ці методики дають можливість не тільки за короткий період охоплювати великі об’єми тексту, а й виокремлювати та запам’ятовувати необхідну вам інформацію

5 основних технік швидкочитання ви знайдете за посиланням.

3. Блогінг

Вміння висловлювати свої думки ясно, конкретно, грамотно – дуже важливе, адже показує вас як людину освічену, надійну, відповідальну та цілеспрямовану. Воно ще й незамінне для юриста, який так чи інакше, усно чи письмово, повинен пояснювати складні поняття, при цьому враховуючи особу співрозмовника та конкретну ситуацію: буде це зустріч з клієнтом, який не знайомий з юридичними термінами чи судове засідання, де можна більш вправно оперувати професійною лексикою.

Процес викладу думок змушує ваш мозок здійснювати дуже трудомістку комплексну роботу, коли ви вибираєте, про що написати, як написати і які слова більше підійдуть. Позитивним моментом тут є те, що так ви можете простежити свій розвиток, порівнюючи тексти з різних хронологічних проміжків.

4. Розгадування кросвордів

Користь кросвордів, перш за все, в тому, що вони розширюють кругозір і мотивують до отримання нових знань. Незнайомі терміни і слова стають близькими і зрозумілими, а людина, захоплена розгадуванням, незабаром перетворюється в визнаного ерудита.

Інтелектуальне розвага, що позитивно впливає на роботу головного мозку, при цьому доступна абсолютно кожному. Розгадування кросвордів відсуває старіння мозку на 10 років, такими є результати досліджень вчених Університету Ексетера і Королівського коледжу Лондона.

Молодим людям варто розгадувати кросворди, щоб позбутися від забудькуватості, натренувати логічне мислення, навчитися мислити асоціативно.

5. Математика

Не дарма математика — цариця наук. Вона змушує логічне мислення активно розвиватись, допомагає вам не плутатися в своїх же міркуваннях і в міркуваннях співрозмовників. Можете просто взяти підручник з алгебри і розгадати першу-ліпшу задачу. Візьміть за звичку вирішувати по кілька завдань в день, і ви помітите, як покращиться ваша здатність логічно мислити.

Або ж спробуйте порахувати якісь побутові витрати і доходи в голові. Спочатку це буде трохи складно, руки потягнуться до калькулятора на телефоні, але це помітно допоможе вам краще і швидше міркувати, якщо ви все-таки не будете забувати, що найкращий і найбільш потужний калькулятор знаходиться у вас в голові.