5 речей, на яких ніколи не варто економити
Ну хто з нас не любить зекономити, спокуситись знижкою чи розпродажем, надати перевагу більш дешевій пропозиції при виборі побутової техніки, елементу гардеробу чи навіть харчових продуктів.
Проте економити потрібно з розумом і не забувати, що скупий платить двічі. Якщо деякі продукти чи речі справді можна замінити більш дешевими, то є такі, якість яких виправдовує їхню вартість.
1. Окуляри
Це стосується як сонцезахисних моделей, так і окулярів для корекції зору.
Окуляри, які захищають від сонячних променів, різняться не тільки дизайном та ціною, але й якістю. Ці три категорії тісно пов’язані між собою: в дорогих окулярах використовується якісний матеріал оправи та лінзи з міцних композитних складів. В той же час в дешевих моделей лінзи більш схильні до тріщин, подряпин та інших дефектів від використання.
Головне в хороших окулярах — це передача кольору. Якщо при надяганні окулярів кольори різко змінилися, то знайте, що такі краще не брати. Також у хороших окулярах спотворення малюнка буде мінімальним.
Ще один спосіб перевірити якість окулярів — це засмага. При носінні якісних окулярів область обличчя, закрита оправою і лінзами, буде світлою.
Що стосується окулярів для корекції зору, то , мабуть, не завадить нагадати, що обирати їх повинен тільки офтальмолог після тестування вашого зору і не забувайте проходити такий огляд регулярно для заміни лінз у ваших окулярах за необхідності.
2. Взуття
Економити на взутті не варто ніколи. Чим дешевше взуття, тим воно менш якісне, а головне — незручне. Це призводить до постійного відчуття дискомфорту. А це в свою чергу стає причиною різноманітних проблем зі здоров’ям: набряк ніг, викривлення постави, захворювання суглобів, загальна втома тощо.
Крім того, взуття чи не єдина річ, яку ви використовуєте регулярно, а тому воно має властивість швидко зношуватись. Чим міцнішими будуть черевики, тим триваліше ви зможете ними користуватись, а старе зношене взуття може призвести окрім всього ще й до травматизму. Дороги в нас, на жаль, ще далекі від ідеалу.
Попри те ми не говоримо про переоцінені брендові речі, які були в минулих колекціях, проте не втратили свою якість, комфорт та привабливий вигляд. Такі заощадження як раз таки дуже розумні.
3. Освіта
Кажуть, інвестувати потрібно в себе. Навчання — це один з тих момент, коли не варто економити і це окупиться вам, адже оплачуючи його зараз, ви закладаєте основу для високооплачуваної роботи.
І мова йде не тільки про вищу освіту, а й про мовні курси, професійні тренінги, семінари чи воркшопи.
Окремі компанії поза наданням якісної інформаційної та прикладної бази також пропонують працевлаштування.
4. Телефон
Незважаючи на те, що бюджетні смартфони стали більш придатними для роботи, все ж економити на телефоні не варто.
Перш за все перевагою дорожчої моделі є надійність. Бюджетні смартфони виготовляють з неякісного пластика, може бути присутній люфт, часом доволі помітний.
Варто звернути увагу і на екран. Недорогий телефон може мати бляклі кольори та погану чуйність тачскріну.
Окрім цього і характеристики бюджетних смартфонів залишають бажати кращого. Як правило, це один гігабайт оперативної пам’яті, 8 постійної, слабенький двоядерний процесор.
В той же час над дорогими моделями розробники працюють куди більш старанно, доводять їх до розуму і випускають на ринок відмінно оптимізовану техніку з мінімумом недоробок. Крім того, дорогі моделі відрізняються і хорошим наповненням, якісними матеріалами корпусу, що робить їх менш схильними до ризику поломки від фізичного впливу. Загалом, не рахуючи високої ціни, всі інші плюси на боці дорогих смартфонів.
5. Страхування
Страхування в даному випадку стосується як вашого життя та здоров’я, так і майна.
Особливу увагу медичному страхуванню потрібно приділити при поїздці за кордон. Як сказав відомий мандрівник та підприємець Орест Зуб: «Якщо у вас немає грошей на страховку — у вас немає грошей на подорож». Статись може абсолютно все: ви ніколи не можете передбачити всіх випадків, навіть якщо будете абсолютно обережні. Зі страхуванням натомість, вам не потрібно буде переживати за адміністративні питання, викладати сотні, а то й тисячі євро, терпіти біль чи покладатись на долю.