5 переконань прокрастинаторів, які руйнують життя
Звичка відкладати справи на потім — одна з найгірших. Ви одвертаєтеся від труднощів та ігноруєте їх. Вони накопичуються та перетворюються на величезну лавину, яка рано чи пізно вас наздожене.
Прокрастинатори схильні вигадувати виправдання своїй бездіяльності та бажанням переносити справи на потім. При цьому вони знаходять «вагомі», на їх погляд, причини, які дозволяють робити це. Так які ж переконання рухають цими людьми та ускладнюють їхнє життя — розповідаємо далі.
Якщо я не зможу зробити це ідеально, то не варто і намагатися
Прокрастинатори прикриваються хибним перфекціонізмом, щоб відкласти завдання до «кращих часів» або взагалі його не виконувати. Під благим приводом про те, що вони краще не будуть братися до роботи, ніж виконають її погано, ці люди постійно відкладають виконання своїх зобов’язань. Але чи хороший такий підхід?
Справжній перфекціоніст не відкладатиме свої починання, він твердо вірить у свій результат. Краще зробити тисячу «хороших дій», які принесуть результат і будуть набагато корисніші в довгостроковій перспективі, ніж намагатися виконати одне завдання, але зробити його ідеально, переносячи роботу на інший день.
Ризик приносить лише розчарування
Любителі виконати певну роботу потім відкладають свої справи ще з тієї причини, що вони — занадто ризиковані. Навіщо ризикувати, якщо можна втратити все та влізти у проблеми? Це мислення назавжди залишить вас у рядах любителів та не дозволить стати професіоналом.
Звичайно, відмовлятися від ідеї не варто, але можна відкласти її у довгу шухляду. Ризик повинен виправдовувати себе, але страх зробити хоч бодай щось не дасть ніяких результатів. Будьте хоробрими, вірте у свої сили та не чекайте понеділка, щоб дати старт своєму проєкту.
У мене нічого не вийде, так навіщо починати?
Страх не повинен стати перешкодою — він повинен мотивувати перевершувати самого себе та ставати краще.
Думка про те, що ви ні на що не підходите, занадто глобальна та не має сенсу. Нехай ви нікудишній юрист податкового права, але можливо, у вас є таланти судового представництва, або ви — відмінний аналітик.
Ми створені дуже гармонійними, і на кожен мінус знайдеться свій плюс. Знайдіть свої сильні сторони та робіть на них акцент, згадайте про успіхи, яких вдалося досягти, та не дозволяйте помилковому перфекціонізму підривати віру в себе й власні сили.
Якщо мені щось не хочеться робити, то я не повинен цього робити
Більшість назве це раціональним підходом. Ми ж вважаємо, що це банальна лінь, якою люди виправдовують себе. Наприклад, коли не має бажання йти на тренування та перевантажувати своє зніжене тільце. У таких випадках ми нехтуємо дійсно важливими та корисними речами аби відпочивати.
Але варто вам хоча б раз подолати цю лінь, то відразу ж виявляться сили та бажання продовжувати роботу. Щобільше, ви можете виконати будь-яке завдання. Мотивуй себе і ви поступово зненавидите свій ледачий спосіб життя, а зволікання стане неприйнятним. Ваша самосвідомість — ваш головний союзник, так що не перетворюйте його у головного ворога.
У мене немає часу на це
Чергове виправдання, яке не дозволяє розвиватися та тримає вас на одному і тому ж місці. Ви не можете настільки поринути у роботу, щоб не зателефонувати рідним. Чи нормально харчуватися та займатися своїм здоров’ям. Не варто плутати відсутність часу та відсутність бажання й дисципліни.
Спробуйте протягом декількох днів записувати все, що ви робите. Так ви зрозумієте, куди даремно йде ваш час. Швидше за все, кілька годин у день витрачаються в нікуди. Подумайте, яких перспектив та можливостей можна досягти за цей час.
Структуруйте свій графік, виділіть час для себе. Щоб перестати зволікати та стати більш продуктивним, зверніть увагу на помилки у своєму мисленні, які й дозволяють відкладати на завтра те, що потрібно зробити сьогодні.
Ігноруючи свої обов’язки та завдання, ви потроху руйнуєте власне життя, не реалізовуєте свій потенціал, а перспективи світлого майбутнього перетворюються в ілюзію.
Джерело: weekend.rambler.com, brodude.com
Фото: Pexels