5 невдач, які рухають наше життя вперед


Невдачі, програші, втрати — частина нашого життя, яка має значний психологічний вплив на нас. Ми засмучуємось, що вкотре не вдалось зробити те, що запланували, відчуваємо злість, заздрість до чужих досягнень, зневіряємось у власних силах. І це абсолютно природно.

Проте варто пам’ятати, що неможливо досягнути успіху, не зазнавши невдач, адже вони рухають нас вперед, дають досвід та знання, інформацію та практичні навички. Ось 5 неприємних ситуацій, які трапляються з кожним і роблять нас тільки кращими:

  1. Критика

Критика буває різна, якщо вона більше схожа на образу щодо вас чи вашої роботи, то це означає, що у опонента просто закінчились аргументи щодо відстоювання власної думки або він заздрить вашим досягненням.

Проте якщо це те, що ми називаємо конструктивною критикою, тобто обґрунтовані зауваження до вашої роботи, які дає людина, що тямить у темі обговорення, тоді варто звернути увагу на її слова. Така критика означає, що ви не дарма старались, так, можливо, ще не все досконало, проте вашу роботу помітили і бачать у вас потенціал до професійного росту.

Якщо більш успішна людина критикує вашу роботу, повірте, вона не буде витрачати свій час даремно, якщо не впевнена, що це може вам допомогти: таким чином вона дає вам пораду, і замість того, щоб ображатись, сприймайте це більше раціонально та прагматично.

  1. Самотність на новому місці

Багато з нас любить подорожі, проте лише одиниці наважилися б переїхати жити в інше місто чи країну і почати життя заново. Вимагає неабиякої хоробрості такий вихід із зони комфорту.

Ви залишаєте позаду звичний вам ритм життя, друзів та рідних, натомість опиняєтесь в чужому для вас місці, де все потрібно починати заново, зробити його «своїм». 

Такий досвід дуже цінний: ви набуваєте впевненості в собі та своїх силах, заглиблюєтесь в культуру інших людей та черпаєте з неї цінну інформацію, ви заводите нові знайомства та встановлюєте новий ритм життя відповідно до правил вашого нового місця проживання.

Самотність у цьому випадку абсолютно нормальна справа, яку не варто сприймати в збиток своєму характеру, а тільки як поштовх до розвитку своєї особистості.

  1. Помилка

Кажуть, на чужих помилках треба вчитись, але вся іронія в тому, що по-справжньому затямити щось можна тільки помилившись самому. Якщо ваша помилка завдала комусь неприємностей, зіпсувала ваші стосунки з іншою людиною, практично завжди є шанс все виправити, вибачитись. Якщо це більше практичні похибки, то просто додайте їх в скарбничку  досвіду і рухайтесь дальше.

  1. Втрата друзів

Втрата старих друзів далеко не завжди негативний досвід: життєві події, особисті погляди та інтереси змінюються, з ними і наше оточення. Це не означає, що дружба була несправжньою або що хтось з вас погана людина, просто у даних відносинах відпала потреба.

  1. Відсутність необхідних навичок

Починати щось нове значно краще, ніж стабільно не робити нічого. Якщо ви зазнали невдачу на новій роботі чи з новим проектом, це зовсім не поважна причина, щоб все кинути і вернутись на стару нудну посаду чи здатись на самому старті проекту. Просто вам все ще потрібна практика, нові знання та навички для вдосконалення і саме завдяки помилкам та напруженій роботі можна досягнути успіху, до якого ви прагнете.