4 реальні історії людей, які кинули виклик цілій системі


Бувають ситуації, коли людина залишається сам на сам з цілою системою. Коли навіть поліція чи судова система грала проти них, вони переносили боротьбу в зовсім іншу площину та прагнули справедливості. Як саме — розповідаємо далі.

Хтось ламається і здається; інші вважають за краще боротися і відстоювати свої права або свою правду. Ці чотири історії — про людей, які кинули виклик системі поодинці. Чи всіх їх можна назвати героями — сумнівно, але хоробрими — однозначно.

1. Війна Марвіна Гімеєра

Марвін Джон Гімеєрі «Кіллдозер» — людина і бульдозер, що здобули популярність у 2004 році. Джон — звичайним громадянином США, військовий інженер на пенсії, учасник війни у ​​В’єтнамі.

У 1992 році він придбав ділянку землі та відкрив власну автомайстерню. Все йшло нормально до тих пір, поки сусідній цементний завод не вирішив розширюватися. Так склалося, що автомайстерня Гімеєра займала необхідну заводу землю. Продавати свою справу Джон відмовився.

У відповідь на це, власник заводу почав судовий процес та виграв його. У 2001 влада міста Гранд-Лейк затвердили будівництво цементного заводу в такий спосіб, що майстерня Джона втрачала автомобільний під’їзд. Тобто пенсіонер, по суті, втрачав свій бізнес. Найбільше Гімеєра розчарував факт законності, адже на сторону багатшого та впливового власника заводу встав суд та влада міста. Але Джон не став розпускати нюні. Здавши свою землю в лізинг сміттєприбиральної компанії, він приступив до роботи за фахом.

Військовий інженер на пенсії перетворив свій бульдозер в «Killdozer», наварив на його кабіну броню товщиною в 30 см. Для кращого огляду Джон обладнав «Кіллдозер» системою відеокамер, підключеної до двох дисплеїв у кабіні. Об’єктиви камер були захищені куленепробивним пластиком. Крім цього, була створена система вентиляції, яка підтримувала температуру в кабіні та струменями стисненого повітря могла відчищати відеокамери від пилу.

Війна Гімеєра почалася 4 червня 2004 року. Проїхавши на бульдозері через цементний завод, Джон відправився до будівлі адміністрації міста, потім — до офісу місцевої газети; заїхав і додому до судді. Всього було зруйновано 13 будівель, а загальний збиток місту склав 7 мільйонів доларів. В броні переробленого бульдозера нарахували понад 200 кульових, в результаті кілька куль пробили радіатор, і двигун заклинило. Жодна людина не постраждала, крім самого Хімейера: він застрелився, не виходячи з кабіни.

2. Будинок родини Ян

Сім’я Ян проживала у власному будинку в місті Чунцин (Китай). Вони виявилися єдиною сім’єю у кварталі, що відмовилася продавати ділянку великому забудовнику. У відповідь на це забудовник вирив котлован під будівництво фундаменту для багатоквартирного будинку глибиною 10 метрів таким чином, що будинок сім’ї Ян перетворився в одинокий «острів».

У 2007 році історія підірвала китайський інтернет та місцеві ЗМІ; родину Ян охрестили «найкрутішою в історії», оскільки подібна практика з примусовим виселенням поширена проблема, особливо в сільській місцевості. Там, крім тиску з боку великих забудовників, влада міст вдавалися до застосування поліцейської сили.

У підсумку на п’ятому з’їзді Всекитайських зборів народних представників прийняли закон «Про власність». Ян та забудовник прийшли до домовленості, за якою сім’ї нададуть нову квартиру такої ж площі та у цьому ж районі. Крім цього, історія з будинком Ян породила поняття «будинок-цвях»: надихнувшись боротьбою бідної сім’ї, багато інших китайців стали відстоювати свої будинки схожим чином.

3. Нельсон на танку

Шон Нельсон — простий американець, колишній військовий, який працює водопровідником та потрапив в неприємний вир подій: травма після ДТП, госпіталізація, затримання поліцією, розлучення з дружиною, смерть батьків.

З лікарнею та поліцією Шон намагався судитися. Він доводив, що затримання — необґрунтоване, а в лікарні до нього поставилися халатно та заподіяли шкоду здоров’ю. Обидві справи Нельсон програв та поніс судові витрати.

Потім колишньому воякові стало зносити «дах» — постійні сварки з сусідами та дивовижні «стартапи». Одного разу Шон вирішив добувати золото та вирив у себе на задньому дворі яму глибиною 5 метрів. Золота не знайшлося, але він подав повідомлення владі міста, що буде добувати гірську породу у себе вдома. Як не дивно, йому відмовили в ліцензії. Останньою краплею стала крадіжка сантехніки з його вантажівки, в результаті якої Нельсон залишився без роботи та засобів до існування.

7 травня 1995 Нельсон приїхав до арсеналу Національної гвардії, пробрався на склад та ломом розкрив люк 57-тонного танка M60. Далі послідувала найповільніша гонитва в історії американського телебачення. Танк пересувався з середньою швидкістю всього 45 км на годину, поліцейські переслідували його, але не могли заподіяти танку ніякої шкоди. Нельсону, своєю чергою, теж не було чим відповісти: ніяких боєприпасів в танку не було.

В результаті найповільнішої в історії Сан-Дієго півгодинної гонитви танк Нельсона знеструмив 5 000 домоволодінь, розчавив десятки машин, паралізував рух транспорту на кількох великих автострадах. Спроба завалити міст не увінчалася успіхом: опори витримали тиск танка, і в цей момент на нього встигли піднятися кілька поліцейських. Один з них відкрив люк та наказав Шону негайно заглушити машину і здатися. Нельсон спробував скинути поліцейських, роблячи різкі маневри, але його застрелили.

Пізніше проходили публічні слухання з питання, чи було виправдане застосування вогнепальної зброї, або ж слід було обійтися газовими гранатами. Поліцейського, який вбив Нельсона, повністю виправдали. Єдиною жертвою цієї подій став сам Шон Нельсон.

4. Форбс проти Трампа

Майкл Форбс — шотландський фермер, який відмовив Трампу (до президентства) у продажу землі. Дональд Трамп у властивій собі нахабній манері називав ферму «занедбаним смітником» та мав намір побудувати на її місці розкішний гольф-клуб з готелем. Але у Форбса — інше бачення прекрасного. 

Майкл привернув увагу ЗМІ та наполягав, що ніколи не продасть свою землю Трампу. Попри досить щедру пропозицію (£ 450 000 відразу плюс £ 50 000 щорічно), на дверях сараю красувався напис: «Ніякого гольф-клубу». Деякий час по тому департамент будівництва Шотландії все ж встав на сторону Трампа та наказав Майклу покинути ферму.

У відповідь на це, Майкл Форбс розпродав частину землі невеликими частками за невеликі гроші. Причина — для збільшення числа власників, щоб істотно ускладнити судовий процес. Дональд Трамп так і не побудував гольф-клуб, а по цій історії знятий документальний фільм з нахабною назвою в стилі Трампа — «Ти був перевершений».

Джерело: brodude.com

Фото: fishki.net, wikipedia.org