10 психічних розладів, які можуть трапитися з кожним працівником офісу


Робота в офісі — важка і небезпечна праця. «Та ну, ні за що не повірю!», — скажете ви. Але перш ніж черговий раз працювати без вихідних та відпочинку, згадайте про цей топ.

Білі комірці теж ризикують отримати виробничу травму. Мова йде не про пролиту гарячу каву або падіння на ногу принтера, а про серйозні психічні розлади. Нижче топ -10 досить небезпечних захворювань, з якими можуть зіткнутися офісні працівники і які можуть ускладнити їм життя раз і назавжди. Будьте уважні до себе і своїх колег.

1. Автоматична покірність (в міжнародній класифікації хвороб (МКХ) проходить під кодом 295.2) — феномен надмірної слухняності (прояв «командного автоматизму»). Для цього психічного розладу характерно майже гіпнотичний стан, з якого може вивести тільки лікар. Все частіше ми стали підозрювати в цьому колег, але можливо вони просто захворіли?

2. Агресивність (МКХ — 295.2 301.3; 301.7; 309.3; 310.0) — взагалі це біологічна особливість організмів, нижчих, ніж людина. Це компонент поведінки, який включається в певних ситуаціях для задоволення життєвих потреб і усунення небезпеки, але не для досягнення деструктивних цілей. Якщо ми говоримо про людину, то визначення розширюється до наступного: поведінка спрямована проти інших і самого себе і мотивоване ворожістю, гнівом або суперництвом. Мабуть, сьогодні цей психічний розлад в тренді.

3. Ажитація (МКХ — 296.1) — виражене занепокоєння і рухове збудження, яке супроводжується тривогою. Людей, яких можна запідозрити в цьому виді психічного розладу, можна спостерігати поблизу кабінетів і інших місць проживання керівництва.

4. Клаустрофобія (МКХ — 300.2) — патологічний страх обмежених просторів або закритих приміщень. Проводячи більшу частину життя в тісних кабінетах, де між столами ледь можна пройти, офісний працівник ризикує зіткнутися з клаустрофобію як ніхто інший.

5. Нігілістичне марення — форма марення, що виражається насамперед у формі важкого депресивного стану і характеризується негативними ідеями стосовно власної особистості та навколишнього світу.

До прикладу, ідеєю про те, що зовнішнього світу не існує, або про те, що власний організм перестав функціонувати. Можна було б назвати це розлад досить «модним», якби не тяжкі наслідки.

6. Політ ідей (МКХ — 296.0) — форма порушення мислення, зазвичай пов’язана з маніакальною або гіпоманіакальним настроєм і часто відчувається суб’єктивно як тиск думок.

Як розпізнати? Людина швидко говорить, дійсно швидко, без пауз. Мовні асоціації вільні, вони швидко виникають і зникають під впливом минущих чинників або без видимої причини. Людина постійно відволікається, часто римує і каламбурить. Потік ідей може бути настільки сильним, що хворий не здатний його висловити. Результат — його мова іноді стає незв’язною.

Взагалі, прочитавши визначення терміна вперше, насилу віриш, що це про хворобу, а не про відділ маркетингу, або не про мозковий штурм у відділі дизайну.

Перечитавши ще раз, починаєш думати, що ось буквально днями намагався скаламбурити, але замість радісних оплесків заслужив від колег тільки погляд з-під лоба. Може бути й вони знають про цей діагноз?

7. Напад паніки (МКХ — 300.0; 308.0) — раптовий напад сильного страху і тривоги, при якому ознаки і симптоми хворобливої ​​тривоги стають домінуючими та часто супроводжуються ірраціональною поведінкою.

Що характерно? Або вкрай знижена активність, або безцільна гіперактивність.

Каталізатором нападу може стати як серйозна загроза, так і стрес. Найнеприємніше, що каталізатора може і не бути. Паніка виникне майже на порожньому місці, без будь-яких попередніх або провокуючих подій. Просто тому, що ви вже знаходитеся в процесі неврозу. А хто зараз без неврозу? Особливо в перші робочі дні після чергових довгих вихідних.

8. Дратівливість (МКХ — 300.5) — стан надмірного збудження як реакції на неприємність, нетерпимість або гнів, що спостерігається при втомі, хронічному болі або є ознакою зміни темпераменту. Дратівливість може бути результатом вікових змін, травм голови, маніакальних думок.

9. Сонний стан (МКХ — 295.4) — стан розладу свідомості, при якому на тлі легкого затуманення свідомості спостерігаються феномени деперсоналізації та дереалізації. Простіше кажучи: людина знаходиться десь між сном і дійсністю. Як Тайлер Дерден, персонаж роману Чака Паланіка та однойменного фільму Фінчера «Бійцівський клуб».

Чим більше ви втомлюєтеся і не висипаєтеся, тим складніше буде форма сноподібного стану. Людина ризикує зіткнутися з яскравими, сценічними зоровими галюцинаціями.

10. Ступор (МКХ — 295.2) — стан, що характеризується частковою або повною нерухомістю і зниженням психомоторної активності. Стан ступору може виникнути при депресії, істеричному психозі, а також як реакція на стрес. Тому говорячи комусь зі своїх колег «Ти наче в ступорі», переконайтеся, що з ним все в порядку. Дійсно в порядку!

Автор: Назарій Стах

Джерело: ceur.com

Фото: Pexels