10 причин, чому у вас відчуття втоми після свят


Йдучи на новорічні канікули, всі ми уявляємо, як повернемося на роботу відпочивши та з повними силами. Однак ці мрії збуваються далеко не у кожного.

Більшість людей відчувають себе ще більш втомленими та розбитими, ніж до святкових днів. Ми зібрали основні причини, чому після тижня відпочинку ваше самопочуття так і не покращилося.

Ви не розумієте, що таке повноцінний відпочинок

Більшості людей здається, що відпочинок — це відсутність роботи та наявність великої кількості вільного часу, який можна бездумно витратити на що завгодно. Насправді ж повноцінний відпочинок — це трохи інше.

Відпочинок можна вважати повноцінним, якщо він підходить під ці три визначення:

  • активний;
  • регулярний;
  • різноманітний.

Тобто щоденний перегляд серіалів або походи в бар з друзями не можна назвати повноцінним відпочинком.

Урізноманітніть свої вихідні — прочитайте книжку, подивіться документальний фільм, влаштуйте дружні посиденьки, виділіть час на прогулянку, відвідайте нове місце з коханою людиною, їдьте на природу чи провідайте батьків. І головне, не забудьте нормально виспатися. Вечірки до п’ятої ранку не можна прирівняти до повноцінного відпочинку.

Ви не розрізняєте поняття «неробство» та «відпочинок»

Якщо всі вихідні ви пролежите на дивані, то не зможете нормально відпочити. Причина — це неробство, а не відпочинок.

Не можна нічого не робити тиждень та відчувати себе при цьому свіжим, бадьорим і готовим до нового робочого тижня. Кращий відпочинок — це зміна діяльності. Скористайтеся порадами з попереднього пункту і не втрачайте часу дарма.

Ви втомилися від домашньої рутини

Якщо ви використовуєте свої святкові вихідні для того, щоб розправитися з домашніми справами (влаштувати генеральне прибирання або ремонт, розібрати речі, з’їздити на дачу, щоб допомогти батькам, і т. д.), не дивуйтеся, що ви повертаєтеся на роботу втомленими.

Хто б що не говорив — постарайтеся захистити себе від рутинних справ. Перенесіть їх на наступні вихідні або розбирайтеся з ними в будні, виділяючи по півгодини-годину. Якщо ви витратите всю свою енергію на домашню рутину, то у вас не залишиться ні часу, ні сил на відпочинок.

Ви не дотримуєтеся режиму

Якщо ви завжди прокидалися на роботу зрання, то на святкових вихідних не варто засиджуватися у соціальних мережах або на зустрічі з друзями до ранку. 

Збити режим як-не-як набагато легше, ніж його відновити. І після канікул ви відчуватимете себе розбитими та пригніченими, встаючи о звичній сьомій ранку. Відпочинок не повинен ставати для вашого організму стресом — цього йому і так вистачає. Зберігайте графік або хоча б не перебудовуйте його більш ніж на дві-три години.

Ви не готуєтеся до виходу на роботу

До виходу на роботу потрібно готуватися заздалегідь. Ідеально, якщо за пару днів до закінчення канікул ви дасте організму відпочити від зайвих навантажень — галасливих гостей, довгих поїздок, поспіху та домашніх справ. Якщо на свята ви кудись їздили, то постарайтеся повернутися за день-два до першого робочого дня.

Ви не тримаєте мозок у тонусі

Навіть на канікулах мозок необхідно тримати в тонусі — ви повинні давати йому працювати. Нехай це буде те, що не пов’язане з вашими офісними справами. Грайте у настільні ігри з друзями або родиною, розгадуйте головоломки та кросворди, грайте в слова, поки йдете в гості.

Можете завантажити кілька додатків для тренування мозку, щоб використовувати їх в черзі до магазину або в поїздках у громадському транспорті. Ще один відмінний варіант — почати вивчати іноземну мову. Є купа подкастів, відео в інтернеті, самовчителів та іншого, що може допомогти вам у навчанні. А вивчення іноземних слів змусить ваш мозок включитися у роботу та буде тренувати вашу пам’ять.

Вас не покидають думки про роботу

Під час свят ви можете спокійно забути про роботу хоча б на кілька днів. Якщо ж перше, що ви робите після пробудження, — це перевірка пошти та робочого чату, якщо ви подумки повертаєтеся до переживань про роботу та уявляєте, що вас чекає після повернення, — ви не зможете нормально відпочити. З думками про роботу потрібно вміти прощатися на певний проміжок часу.

Ви різко міняєте підхід до харчування

Якщо свята у вас асоціюються з повним столом харчів, з якого можна змітати все підряд у необмеженій кількості, то з виходом на роботу ставлення до харчування різко змінюється.

Уявіть, як вашому організму, який регулярно переїдав протягом тижня, раптом відчути різкі обмеження. Це абсолютно неправильний підхід до харчування, тому що організм буде відчувати неабиякий стрес. А якщо враховувати, що сам вихід на роботу зі свят теж стрес, виходить, ви будете відчувати себе втомленим у подвійній силі.

Ви ​​не займаєтеся фізичною активністю

Ніхто не говорить про те, що вам потрібно щоранку вставати на пробіжку або відвідувати спортзал. Просто не залишайте свій організм без фізичних навантажень надовго.

Починайте кожен свій день з невеликої зарядки — нехай на неї йтиме 10-15 хвилин. Навіть після такої нетривалої активності ви почуватиметеся витривалішими.

Ви боїтеся, що у вас будуть проблеми на роботі

Якщо вас турбують думки про роботу, а точніше про те, що вам потрібно зробити та яка ситуація склалася в цілому на робочому місці, — приділіть думкам про це трохи часу.

Краще прописати у записнику всі незавершені справи та невиконані прохання, щоб впевнитися, що ви про них не забудете. Можете подзвонити колезі, привітати його зі святами та заодно поцікавитися, який у вас обсяг роботи. Парадоксально, але якщо ви приділите цьому питанню всього лише півгодини-годину, то позбудетеся від довгих та безглуздих переживань.

Джерело: bit.ua, brodude

Фото: Pexels