10 найнепередбачуваніших детективних серіалів


Детективні серіали — відмінний варіант проведення часу для тих, хто обожнює розгадувати складні загадки дедуктивним методом. У цій збірці не буде стандартних багатосерійників про полісменів з нескінченними погонями, перестрілками та типовим сюжетом. Ми відібрали детективи, які змусять вас морочити собі голову.

«Як уникнути покарання за вбивство» (How to Get Away with Murder), з 2014 року по даний час

Професор Анналіза Кітінг (Віола Девіс) — блискучий адвокат, яка заради виправдання своїх підзахисних здатна навіть порушити закон. Вона викладає в університеті дисципліну, яку сама ж назвала: «Як уникнути покарання за вбивство». Щороку вона відбирає 5 найрозумніших студентів-юристів та дає їм практикуватися зі своїми справами.

Новій «п’ятірці Кітінг» радіти своїм успіхам довелося недовго: незабаром їх знання знадобилися для того, щоб самим не загриміти за ґрати.

«Жорстокі таємниці Лондона» (Whitechapel), 2009 — 2013

Джек-Різник — псевдонім, присвоєний невідомому маніяку у другій половині XIX століття. Назва серіалу відсилає до того ж району Лондона, де вбивав Різник.

Під час пожежі відбувається жорстоке вбивство, а випадковий свідок стверджує, що злочин — справа рук Джека-Різника. Спочатку поліція не сприймає його заяву серйозно, але незабаром стає зрозуміло, що в місті з’явився імітатор. Група детективів на чолі з інспектором Джозефом Чандлером та сержантом Реєм Майлсом намагається спрогнозувати дії маніяка, спираючись на історію оригінального вбивці.

«Вейворд Пайнс» (Wayward Pines), 2015 — 2016

Ітан Берк — агент секретної служби — відправляється в маленьке містечко Вейворд Пайнс, щоб з’ясувати причину зникнення двох федеральних агентів.

Під’їжджаючи до пункту призначення, Ітан потрапляє в автомобільну аварію. Він приходить до тями, вже перебуваючи в лікарні. Дивацтва починаються тоді, коли агент дізнається, що в місті не працює телефон, Інтернет, телебачення, а за всіма жителями ведеться цілодобове стеження. Крім того, вибратися з міста неможливо, оскільки він оточений високою огорожею під напругою. Ітан не бажає миритися з місцевими порядками та разом з кількома жителями починає виношувати план втечі. 

Серіал, створений Чадом Ходжем за трилогією Блейка Крауча.

«Криміналісти: мислити як злочинець» (Criminal Minds), 2005 — даний час

Серіал розповідає про підрозділ агентів ФБР, що спеціалізуються на поведінковому аналізі. Увага приділяється не дослідженню доказів, а вивченню мотивів злочину — в кінці кожного епізоду поліції надається розроблений психологічний портрет злочинця, який допомагає його зупинити. Відділ поведінкового аналізу розслідує найскладніші справи, пов’язані з серійними вбивцями, паліями, викрадачами, підривниками, сектантами й т. п.

У серіалу є два спін-офф: «Мислити як злочинець: Поведінка підозрюваного» (2011) та «Мислити як злочинець: За кордоном» (2016).

«Квантико» (Quantico), 2015 — 2018

Шість новобранців стажуються у ФБР на базі Квантико. Головна мета — відібрати кращих студентів академії та зробити з них справжніх агентів. Є одне «але»: в майбутньому хтось із прибулих стане головним підозрюваним в плануванні найбільшого з 11 вересня терористичного акту в Нью-Йорку. Хто? Зараз під підозрою знаходяться всі.

«Тіло як доказ» (Body of Proof), 2011— 2013

У центрі сюжету — доктор Меган Хант, колишній нейрохірург. Після автомобільної аварії вона не може продовжувати оперувати, тому жінка вирішує присвятити життя судмедекспертизі.

Кожна серія розповідає про чергову заплутану справу. Медичні пізнання Меган та тіла загиблих допомагають поліції розкривати навіть найбезнадійніші, на перший погляд, злочини.

«Підозрюваний» (Person of Interest), 2011— 2016

Гарольд Фінч — мільярдер, який розробив для уряду програму, яка аналізує дані відеоспостереження, телефонні розмови, листування, банківські операції й т. п. А головне, передбачає майбутні терористичні акти. Фінч випадково виявляє, що машина також пророкує безліч звичайних злочинів. Через непотрібність записи про них стираються кожну північ. 

Не встигнувши запропонувати уряду використовувати всі можливості функціоналу програми, Фінч разом зі своїм другом піддається нападу невідомих. Але герой виживає та не залишає надії зупинити злочинність в країні.

«Сліпа зона» (Blindspot), 2015 — даний час

Сюжет серіалу будується на таємничій знахідці: у центрі Нью-Йорка поліція виявляє мішок, всередині якого знаходиться дівчина. Вона нічого не пам’ятає, а все її тіло прикрашене татуюваннями. Найбільша з них — це ім’я Курта Веллера, агента ФБР, який бачить дівчину вперше.

З’ясовується, що малюнки на тілі Джейн якось пов’язані зі злочинами, які повинні відбутися у найближчому майбутньому. За справу береться той самий Курт Веллер, але з’ясовується, що ситуація ще заплутаніше, ніж здавалося спочатку.

«Мисливець за розумом» (Mindhunter), 2017 — даний час

Американський серіал, знятий для стрімінгового сервісу Netflix, заснований на документальній книзі Марка Олшейкера та Джона Дугласа «Мисливці за розумом: ФБР проти серійних вбивств». 

Сюжет розповідає історію спеціальних агентів ФБР Холдена Форда та Білла Тенча, які працюють у відділі поведінкового аналізу. Вони допитують серійних вбивць, щоб краще зрозуміти образ думок злочинців та створити практичне керівництво для молодих агентів.

«Менталіст» (The Mentalist), 2008 — 2015

Наостанок, серіал, який давно вже став культовим. Його популярність не згасла навіть після 5 років від виходу останньої серії.

Головний герой Патрік Джейн, дотепний та приголомшливий психолог-практик, який у минулому завдяки своїм умінням видавав себе за медіума, екстрасенса та ясновидця.

Тепер він допомагає Каліфорнійському бюро розслідувань у розкритті різних злочинів. Він категорично заперечує, що магія існує, і доводить, що все це спритність рук і спостережливість.

Додаткова лінія — пошук маніяка «Червоного» Джона, який колись вбив дружину та доньку Патріка Джейна за те, що той хизувався своїми здібностями ясновидця та насміхався зі злочинця у телевізійному ефірі.

Джерело: brodude.com