10 найгірших пограбувань банків


Напевно, ви собі уявляєте, що пограбувати банк для злочинців — це складна та клопітлива робота. Сотні годин планування, безліч зброї та технологічних засобів. Але й тут не обходиться без курйозних, а інколи й безглуздих моментів. Про них ми й розповімо сьогодні.

Пограбувати банк — це не обчистити найближчий супермаркет або фастфуд. Крім того, там реально більше грошей.  Хитрі злочинці будують для цього диявольські плани, а хлопці простіше — безглузді. Сьогодні ми розповімо вам про десятку найгірших планів банківських пограбувань.

Невидиме пограбування, 2002 рік

Більшість грабіжників використовують фішки з переодяганнями. Крім одного чоловіка з Тегерана, якого згубило його ж маскування. Злодій-невдаха провалився з вини чаклуна, який за п’ять мільйонів ріалів (на ті часи 625 доларів) обіцяв зробити його повністю невидимим. Чоловік не спромігся перевірити, чи «чаклунство» подіяло, до тих пір, поки не увірвався в банк. Він пробував вихоплювати гроші прямо з рук клієнтів банку.

Оскільки чаклун облажався, злочинця всі бачили. Його моментально скрутили та викликали поліцію. Історія замовчує, чи дісталася поліція до того несумлінного чаклуна.

Пограбувати банк, який переїхав, 2011 рік

Коли злочинці збираються грабувати банк, вони намагаються дізнатися про нього якомога більше: його години роботи, планування будинку, наскільки близько знаходиться охорона та т. п. А ще дізнатися, чи досі існує цей банк.

Один невдаха з Німеччини, якийсь Зигфрід К., сильно промахнувся у цьому. Він увірвався в хол, озброєний іграшковим пістолетом, та взяв у заручники жінку, вимагаючи 10 000 євро.

Прикро, але банк вже як 17 років переїхав. На той момент у цій будівлі знаходився центр фізіотерапії. Після того, як до злочинця дійшло, як сильно він помилився, він змусив одного з хлопців зняти всі його гроші з банкомата. Горе грабіжник зник з місця події, але незабаром його заарештували.

Пограбування з GPS, 2009 рік

 Якщо ти вже не в ладах з законом, то про банк тобі краще не думати. Але це не стосується Гаррі Лі Деймона. У 2009 році його засудили за спробу зґвалтування та «обладнали» GPS-пристроєм, щоб стежити за пересуваннями. 

Однак наш «герой» не дуже переймався з цього приводу та вирішив пограбувати філію Сітібанку, не знімаючи GPS-браслет з ноги. Чи потрібно пояснювати, що поліція знайшла його за лічені секунди?

Не бери у своїх, 2002 рік

Є одне основне правило: ніколи не грабуй той банк, з яким ти хоча б якось пов’язаний. Учитель історії Елвін Джампп з Південної Філадельфії це правило проігнорував. Він обчистив банк, в який регулярно звертався — філія Mount Laurel Farmers & Mechanics — більш ніж на десять тисяч доларів у квітні 2002 року.

Після цього грабіжник повернувся до банку та поклав на свій рахунок частину цих коштів, серед яких знайшлися і мічені банкноти. Касир впізнав його голос, і, само собою, його тут же схопили полісмени. 

Його учні здивовані таким вчинком викладача, адже він завжди намагався утримати їх від скоєння злочинів.

Озброєний … цукіні, 1984 рік

Навряд чи ви зможете уявити пограбування банку без зброї. Хоча бувало й таке. Якщо у тебе немає вогнепальної зброї, можна використовувати схожу на справжній пістолет іграшку. Але що робити, якщо у тебе немає навіть такого?

Чоловік з американського міста Уайт Плейнс (штат Нью-Йорк) вирішив зімпровізувати під час пограбування місцевого банку Village Savings, використовуючи замість зброї невеликий цукіні, який він тримав у себе в кишені на кшталт пістолета. І з користю. Він зник з місця вчинення злочину з двома тисячами доларів в кишені.

Можна було б тільки позаздрити спритності та кмітливості цього злочинця, але він помилився. Втікач похвалився вчиненим своєму сусіду. Результат — йому тричі вдавалося переховуватися від поліції, але потім його все-таки запроторили за ґрати.

Потримайте моє пиво, 2011 рік

Важливий момент в пограбуванні банку — продумати шляхи відступу. Тобі потрібно рятувати себе та готівку настільки швидко, наскільки це можливо. Для Джона Робіна Уіттлі з Флориди це не мало ніякого значення.

Одного разу, у грудні 2011 року, Джон зайшов в Hayloft Bar, замовив пиво та випив рівно половину. Потім вийшов, попередивши, що повернеться через пів години допивати. Він попрямував прямо в банк Уельс Фарго за рогом, пограбував його та згадав, що не допив своє пиво. Поліція зловила його через десять хвилин після його повернення в бар.

Будь деревом, 2007 рік

Ми вже говорили, що маскування — запорука успішного злочину. Грабіжникові потрібно «вписатися» та не привертати до себе уваги, щоб свідки не могли детально його описати. Джеймс Колдуелл з Манчестера грабував банк у костюмі, який більше підходив для полювання на качок.

Колдуелл увійшов в Citizens Bank в Манчестері замаскований гілками, які прикріпив собі на голову та одежу. Він зажадав у касира гроші, а вона, абсолютно очманівши від його зовнішнього вигляду, видала йому готівку. Після грабіжник втік через центральний вхід.

Правда, він не зумів загубитися в листі. Хтось впізнав його в обличчя та викликав поліцію.

Хочу ще, 2012 рік

Старе прислів’я говорить: «Ніколи не повертайся на місце злочину». З невідомої причини погані хлопці люблять повертатися туди, де вони щось натворили. Для грабіжника, на ім’я Артур Брундадж, це стало справжнім провалом.

У жовтні 2012 року Брундадж пішов в нью-йоркський банк Syracuse та передав касирові записку, в якій вимагав 20 000 доларів. Попри те, що злочинець навіть не погрожував йому зброєю, касир поклав гроші у його сумку. Артур спокійно пішов геть. 

Після того як грабіжник перерахував гроші, виявилося, що поклали йому менше. Він не придумав нічого кращого, ніж повернутися в банк та вимагати залишок. Поліція затримала його на місці злочину. Цікаво, а чого він очікував?

Телефонуйте заздалегідь, 2010 рік

Жодне пограбування банку не обходиться без сюрпризу. Грабіжникам потрібно увійти та вийти раніше, ніж приїде поліція, або все скінчено. Яким же стратегом потрібно бути злочинцеві з Коннектикуту Альберту Бейлі, щоб зателефонувати в банк, який він збирався пограбувати?

За десять хвилин до того як увірватися в банк, Бейлі подзвонив туди та попроси складати гроші у сумки. Потім він відправив спільника забрати здобич. Ці двоє навіть не розуміли, що за десять хвилин фори працівники банку поклали в сумки спеціальну фарбу. Очевидно, що пунктуальних грабіжників заарештували.

Злови мене, 2011 рік

Найгірший результат пограбування — це потрапити у руки поліції з горою готівки за плечима. Але у Джеймса Вероні була інша ідея.

У Гастоні, Північна Кароліна, він працював водієм вантажівки «Coca-Cola» 17 років, а згодом втратив роботу. Він страждав від хронічних болів у спині та горлі.

Вероні прийшов до банку Wells Fargo та за допомогою записки зажадав у касира … один долар. Вероні хотів потрапити у лікарню, щоб отримувати безкоштовне лікування. Інакше він не міг собі дозволити.

Джерело: brodude.com

Фото: Pexels, Turupupu.com, danas.rs