В Україні дозволили шлюб з військовими без їх особистої присутності
Кабінет Міністрів України дозволив укладати шлюб із військовослужбовцем без його особистої присутності.
Так, 7 березня Кабмін ухвалив Постанову № 213 «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану».
У ній йдеться про те, що на період воєнного стану державна реєстрація шлюбу проводиться з урахуванням таких особливостей:
- Державна реєстрація шлюбу, якщо один із наречених є військовослужбовцем (далі перелік), може проводитися відділами ДРАЦС без особистої присутності такого нареченого (нареченої).
- У такому випадку заява військовослужбовця подається безпосередньому командиру (керівнику), яким засвідчується справжність підпису на відповідній заяві. Також забезпечується її передача до відділу ДРАЦСу, до якого подано особисто нареченим (нареченою) заяву про державну реєстрацію шлюбу.
- Заява має містити має містити відомості про нього та про особу, з якою він бажає зареєструвати шлюб: прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дату народження, громадянство. У разі обрання прізвища нареченого (нареченої) або приєднання до свого прізвища прізвища нареченого (нареченої) — також відомості про обране прізвище.
Акт може складатися без особистої присутності одного чи обох наречених з використанням доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній, або з обома відсутніми нареченими.
Акт має містити відомості про дату та місце його складення, прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дату народження обох наречених, їх громадянство, а у разі обрання прізвища одного із них або приєднання до свого прізвища прізвища іншого — також відомості про обране прізвище.
Акт надсилається командиром (керівником), яким його було складено, до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану для складення актового запису про шлюб у паперовій формі та внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі — Реєстр).
З повним текстом постанови можна ознайомитись тут.
Фото: Факти ICTV