Туреччина ухвалила закон, який змусить блогерів платити податки


Інфлюенсери та автори онлайн-контенту в Туреччині сплачуватимуть податки на основі своїх доходів від реклами у мережі.

Такий закон ухвалив парламент країни.  А про це пише турецька газета Hürriyet Daily News.

Відповідний закон ухвалили у жовтні, однак його деталі стали відомі лише нещодавно. 

Документ передбачає, що творці цифрового контенту, серед яких і користувачі YouTube, які зароблять менш як 880 тисяч лір (1,8 мільйона гривень) у 2022 році, мають сплатити 15% податку.

Водночас їм не потрібно подавати декларацію, якщо вони відкриють рахунок у банках Туреччини.

Водночас контент-мейкерам загрожує податковий штраф, якщо встановлять, що вони не відкрили рахунок в турецьких банках і не зарахували туди весь дохід або зробили це лише частково.

Міністерство фінансів Туреччини провело розслідування банківських операцій турецьких зірок YouTube, щоб розрахувати податок.

Управління доходів Туреччини повідомляє, що у 2020 році майже 20 тисяч громадян отримали дохід від соціальних мереж. Як показало дослідження, у середньому 14 тисяч людей заробляли майже 4 мільярди лір (8,3 мільярда гривень) через платформу соціальних мереж.

Зазначимо, що це не нова практика. Так, дотримуючись оновленого «Договору використання» США, з 1 червня 2021 року Google почав утримувати податки з блогерів, які монетизують контент. 

Такі нововведення стосуються блогерів незалежно від країни проживання. Розмір податку становить від 0% до 30% і залежить від того, чи надав блогер інформацію податковій службі США, чи належить YouTube-канал індивідуальному блогеру чи компанії, і яку суму доходу принесли перегляди у США.

Також, в Індії послуги ютуберів, впливових осіб і блогерів класифікують як доступ до онлайн-інформаційних послуг і баз даних або пошуку. Їм потрібно реєструвати доходи відповідно до закону. З них стягують податки за ставкою 18%.

Джерело: Hürriyet Daily News, Hromadske

Фото: Pexels