Поради, як перестати турбуватися через брак часу
Певно не знайдеться ні одного юриста, якому б вистачало 24 годин в день. І хоча ми не можемо вплинути на правила плину часу, ми можемо змінити своє ставлення до них. Що ми мамо на увазі — далі.
Якщо ви бажаєте розвиватися в різних напрямках, планомірно домагатися успіху в кар’єрі та при цьому не залишати без уваги інші, не менш важливі сфери життя, вам потрібно намагатися бути максимально продуктивним.
На перший погляд, це досить просто, адже є тайм-менеджмент та купа порад від мотиваційних ораторів і коучів. Але часу завжди бракуватиме.
А от переживання через це згодом можуть перерости в справжню тривогу та підштовхнути до емоційного вигоряння, апатії і депресії. Нікому не хочеться витрачати задарма час, адже це найцінніший ресурс людини.
Ми дамо вам декілька порад, як перестати турбуватися про брак часу.
Враховуйте часові обмеження
Нереалістичний підхід до складання списку справ на день тільки підвищує рівень тривоги та стресу. Тому старайтеся оцінювати свої сили тверезо, враховуючи часові ресурси при написанні графіка.
Те, що у вашому робочому дні є цілих вісім (можете підставити будь-яке інше значення) годин, ще не означає, що весь цей час ви витратите на виконання важливих справ
Є безліч досліджень, які доводять, що людина продуктивна в середньому дві з половиною години в день. Велика частина часу на роботі йде на перевірку електронної пошти, робочі (і не тільки) чати, ділові зустрічі, розмови з колегами, перерви та багатозадачність, яка тільки заважає вам виконувати все заплановане в термін. З вашим вільним часом справи йдуть так само.
Шість вільних годин перед і після роботи ви займаєтеся побутовими справами, покупками, дзвінками, дороблення того, що не встигли в офісі, і так далі.
Але це не вирок та не привід впадати в апатію: часові обмеження існують, і про них просто потрібно пам’ятати при складанні списку справ на день.
У вас не вийде вмістити у 24 години всі завдання, необхідні до виконання, і з цим доведеться змиритися.
Виділяйте час для важливих справ
Звичайно, тривога через брак часу гальмує вас та заважає встигати виконувати важливі завдання. Ви можете вирішити, що все одно не встигнете зробити що-небудь, і спокійно перейдете до чогось інакшого, але це і є приклад неправильного планування часу.
Якщо вам важливо виконати певне завдання до встановленого терміну, виділіть для нього час (наприклад, пів години ввечері або годину зранку по дорозі на роботу) і не дозволяйте собі шукати відмовки.
Навіть якщо вам здається, що ви все одно не встигнете, просто беріть та робіть. У гіршому випадку ви зумієте полегшити собі життя тим, що половина задуманого вже зроблена.
У кращому — вклавшись в невеликий проміжок часу і з почуттям виконаного обов’язку підете робити те, що вам бажається.
Регулярно складайте списки тих справ, які ви вирішили відкласти на потім
Звичайні списки справ можуть спростити вам життя, однак ви не завжди встигаєте виконувати всі прописані в них пункти. Ось про ці пункти вам й варто подбати — заведіть записник та записуйте туди всі завдання, які з якихось причин ви вирішили відкласти на потім або не довели до кінця.
Особливо забудькуватим можна ставити собі нагадування на телефон або завантажити спеціальний додаток-календар для прописування важливих справ.
Ця проста річ допоможе вам звільнитися від постійного прокручування всього, що вам необхідно доробити.
Ви боїтеся, що не встигнете або забудете про відкладені справи, але коли у вас під рукою є цей список, ви зможете трохи розслабитися і зорієнтуватися в часі.
Не намагайтеся надмірно контролювати час в період відпочинку
Це поширена помилка — переживати через брак часу в ті моменти, які ви виділили собі для відпочинку.
Коли ви знаходитеся у відпустці, сидите з друзями в кав’ярні, дивитеся фільм або розслабляєтеся, граючи у відеоігри, дозвольте собі не думати про те, скільки справ вам належить зробити через годину, день або тиждень.
Це заважає вам відпочити та набратися сил для виконання завдань, а також викликає моторошний стрес і почуття тривоги. Щоб добре працювати й більше встигати, вам перш за все потрібно нормально розслаблятися, веселитися і висипатися.
В іншому випадку ви будете тільки витрачати свої внутрішні ресурси, а вони не нескінченні.
Усвідомте, що ви не здатні змінити плин часу
Людина рідко замислюється про вплив часу. Але якраз в ті моменти, коли ви намагаєтеся ігнорувати незаперечні істини про нього, виникає тривожне відчуття, яке може рости день за днем.
Іншими словами, щоб перестати турбуватися, подумайте над наступними твердженнями:
- вам не здужати уповільнити або зупинити час;
- в невеликому часовому проміжку неможливо реалізувати грандіозні плани;
- можна контролювати тільки дії, які ви виконуєте в цю хвилину;
- виконання одних та тих же завдань при різних обставинах займе різну кількість часу.
Всякий раз, коли вас накриє тривога, згадуйте про ці істини та миріться з думкою про те, що від вас залежить далеко не все.
Вирішуйте, на що б ви хотіли витрачати свій час
Часто тривожні думки виникають в ті моменти, коли вам здається, що час використовується недостатньо ефективно.
Але вдавайтеся у просте питання: чи знаєте ви, куди його витрачати, а головне, навіщо? Чи думали ви, як повинен проходити ваш ідеальний день, які завдання здаються вам найцікавішими, з ким ви готові ділити вільний час, куди ви хочете витрачати зароблені кошти?
Якщо ні, то ви повинні зазирнути вглиб себе та зрозуміти, чого все-таки хочете.
Перестаньте отримувати максимальну вигоду
Стрес та тривогу може викликати також ваше бажання приймати рішення, які принесуть вам максимальну вигоду.
Тобто вам недостатньо просто провести вихідний день з друзями та рідними, відпочити й розслабитися. Ви вигадуватимете собі купу корисних занять, щоб не перейматися «про згаяний час».
Зрозумійте нарешті, що відпочинок і веселощі не можна назвати втраченим часом. Все, що приносить вам позитивні емоції, — це правильна трата часу, тому що вона заряджає вас на плідну роботу, підтримує вашу жагу життя, покращує самопочуття і допомагає позбутися від негативу.
Не налаштовуйте себе на невдачу
«Я точно не встигну» — ця фраза демотивує вас, заздалегідь налаштовуючи на невдачу.
А коли ви впевнені у тому, що не доб’єтеся бажаного результату та не вкладетеся у встановлені терміни, ви не станете навіть намагатися щось зробити.
Як підсумок — ви втрачаєте час, а після починаєте переживати про те, що нічого не встигаєте.
Не плануйте день похвилинно
У всьому потрібна золота середина — якщо ви почнете прописувати свій день аж до хвилин, щоб встигати якомога більше, ви лише збільшите кількість стресу у своєму житті.
Річ у тому, що ви не можете передбачити все. Завжди є ризик, що ви проспите, запізнитеся, виконаєте будь-який пункт плану пізніше встановленого часу і так далі.
Це посуне ваш розклад та позбавить вас можливості втілити все задумане.
За матеріалами Brodude
Фото: Pexels