Ціна зради: як ставляться до подружньої невірності в різних країнах
На жаль, подружня зрада — не нове для нашого суспільства явище. Не злічити, скільки на цю тему написано книг, знято фільмів, придумано пісень та анекдотів. Але сьогодні ми розповімо про іншу сторону зради, а саме покарання за неї.
Емоційні та психічні наслідки зради можуть розхитати відносини чи навіть розірвати їх. Але у деяких країнах подружня зрада також має юридичні наслідки, такі як грошові штрафи та тюремне ув’язнення.
Статистика показує, що приблизно 50% чоловіків та 1/3 жінок зраджують супутникам життя. І якби кримінальне переслідування зрадників не скасували в більшості держав, то при подібній статистиці скарбниця та в’язниці переповнилися б сповна.
Сполучені штати Америки
США називають країною безмежних можливостей. Але, як виявилося, можливість зрадити в деяких штатах карається штрафом в декілька сотень доларів або тюремним терміном.
У штаті Іллінойс за подружню невірність можуть покарати на 2500 доларів та (або) позбавити волі на 3 роки, а в Оклахомі призначити штраф до 500 доларів та (або) посадити до в’язниці на термін до 5 років. Такі діяння також незаконні й в Південній Кароліні (1 рік в’язниці), Мічигані (4 роки в’язниці), Міннесоті (5 років в’язниці й штраф), Флориді, Вірджинії та ще в кількох штатах.
Афганістан
Дуже серйозно ставляться до зрад в Афганістані, де навіть існує релігійна поліція моралі. Система покарань там продумана – їх розрізняють залежно від обставин зради.
Так, за подружню зраду встановлена публічна прочуханка. Якщо ж зрада триває довгий час або неодноразово повторювалася, то можуть посадити до в’язниці на термін до 10 років.
Якщо ці покарання здаються вам жорстокими, то що говорити про те, що не так вже й давно в країні жінку могли запросто забити камінням за зраду. А ось чоловік відбувався легше — різками або навіть простим громадським осудом.
Китай
У китайській провінції Гуандун зрадники ризикують не лише втратити своє майно, а й потрапити до в’язниці. Невірним загрожує два роки позбавлення волі та конфіскація половини власності. Покарання поширюється і на чоловіків, і на жінок.
Але найцікавіше — серед місцевих мешканців навіть з’явилися охочі допомагати поліції стежити за моральністю. Як правило, це обдурені дружини.
В’єтнам
У листопаді 2013 року уряд В’єтнаму випустив указ, який передбачає штраф за зраду. А становить він від 1 млн до 3 млн в’єтнамських донгів (близько $45-145). У такий спосіб місцева влада вирішила взятися за очищення морального обличчя чиновників.
А все через те, що в інтернеті з’явилася безліч повідомлень блогерів про те, що у В’єтнам прийшла справжня мода на службові романи.
«Високопоставлені чиновники та супербагаті особи отримують королев краси й моделей, а чиновники нижче рангом обходяться повіями. Дехто навіть приймає їх на роботу як секретарок», — процитувала BBC запис одного з користувачів Facebook.
Само собою, майже всі ці чиновники мають законних дружин.
Індія
В Індії лише у 2018 році скасували кримінальну відповідальність за подружню зраду.
Так, пару років тому за інтимний зв’язок із заміжньою жінкою в Індії потрапляли в тюрму на 5 років. Карали тільки чоловіка: його вважали призвідником зради.
Напевно, тому ініціатором скасування такого виду злочину став якраз таки чоловік-бізнесмен індійського походження.
Зі всюди по трошки
Небезпечні місця для зрадників — Бруней, Саудівська Аравія та Пакистан. У цих державах за адюльтер зовсім можна поплатитися життям. У Брунеї та Саудівській Аравії за зраду передбачено забивання камінням, в Пакистані максимальне покарання — повішення.
В Єгипті, якщо зрадила жінка, її можуть засудити до 2 років в’язниці, а якщо чоловік — до 6 місяців.
На Філіппінах за невірність жінок чекає в’язниця на термін до 6 років, а чоловіків — до 4 з половиною. Покарання покладається на тих, з ким стрибали в гречку зрадники: коханку можуть вигнати, а коханця — позбавити волі.
Гуманно підійшли до покарання зради у Швейцарії. Там чоловік, який зрадив дружині, після розлучення три роки може жити спокійно. Саме на цей термін йому законом заборонено вступати в новий шлюб.
Слід зазначити, що в ряді країн адюльтер відносно недавно перестав вважатися злочином. Наприклад, «похід наліво не вважається злочином в Бразилії з 2005 року, в Мексиці — з 2011-го, в Південній Кореї — з 2015-го, а в Тайвані — з 2020 року.
Джерело: interesnosti.mediasole, travel.tochka.net, ilex.by
Фото: Pexels, PixaBay