Як взяти час під контроль та зосередитися на важливому


Олівер Ембертон одного разу сказав: «Секрет контролю свого часу — систематично зосереджуватися на важливому та обмежувати термінове». Але як досягнути такого у своїх справах — розповідаємо далі.

Існує велика різниця між терміновим та важливим. Термінове — те, що потрібно розглянути негайно: телефонні дзвінки, завдання з дедлайнами та ситуації, коли потрібно швидко реагувати. Важливе — те, що сприяє досягненню довгострокових місій та цілей: виступ на конференції для розвитку бренду своєї фірми чи курс з податкового права.

Терміновість шкодить продуктивності. Термінові, але не суттєві завдання є основними відволікаючими факторами. Найприкріше, коли прямо перед вами щось важливе, але ви відриваєтеся на різного роду нісенітницю. Хочете контролювати свій час — позбудьтеся цього.

Секрет успіху в тому, щоб зуміти відокремити потрібне від непотрібного. Як це зробити та продуктивно використовувати свій час, ми й розповімо.

Безкоштовне стокове фото на тему «будильник, годинник, дизайн»

Не будьте доступними 24/7

Час — це сировина для продуктивності та творчості. Саме час, а не гроші — це твій найцінніший актив. А активи, як відомо, потрібно інвестувати. Всі 168 годин в тиждень. Це монументальна кількість часу, і розкидатися нею просто так як мінімум нешанобливо до себе.

У своїй книзі «Як все встигати: мистецтво продуктивності без стресу» Девід Аллен каже, що необхідно своєчасно зосереджуватися на тих речах, які вас цікавлять, і тільки на них. Ультра-продуктивні люди зосереджені на тому, щоб витрачати з користю кожну хвилину, яку вони мають у своєму розпорядженні. 

Кожен день або ви, або життя зі своїми умовами ставлять перед вами завдання. Ось їх й потрібно виконувати, не відволікаючись ні на що інше. Потоп, війна, особисте життя — щоб вас не відволікало, спершу розберіться зі справами, які самі вважаєте важливими.

«Ви не можете дозволити іншим людям змінювати графік вашого дня», — говорить Уоррен Баффетт.

Але врахуйте, що кожна задача дня повинна бути досяжна, реалістична та обмежена за часом. І, найголовніше, кожне завдання має просувати ваші цілі на день, тиждень або місяць. Думайте про реальне та здійсненне в найближчому майбутньому, а не коли-небудь в паралельному всесвіті.

Обмеження за часом змусять зосередитися та працювати ефективніше. Стівен Кові якось сказав: «Ви повинні визначити ваші найвищі пріоритети та мати мужність впевнено і з посмішкою сказати «ні» всім іншим речам».

Безкоштовне стокове фото на тему «Android, андроїд, блог»

Звичка витрачати час задарма

 Ми піддаємося тисячам відволікаючих чинників протягом дня. Дослідження, опубліковане в «Журналі експериментальної психології», виявило, що найчастіше нас відволікають звуки та телефонна вібрація. Тільки з цієї причини варто відключати телефон хоча б на 10 хвилин під час роботи. Це єдиний шанс протистояти сучасним технологіям, які досить еволюціонували, щоб зробити нас своїми жалюгідними рабами.

Вимкніть всі сповіщення та зазирайте в телефон лише при необхідності в перервах між роботою. Будьте обережні, бо досить заглянути один раз, щоб зникнути в інтерактивному вирі на годину. Згодом це стане хорошою і вкрай корисною звичкою, яка насправді зробить вашу роботу більш продуктивною. 

І справа, швидше за все, не тільки в смартфоні, тому заздалегідь скажи «ні» всім дрібницям, які посміють вас відволікти. Відео, тікток, звичка дивитися у вікно — це, звичайно, добре, але варто дотримуватися своїх пріоритетів та досягати бажаного. Все, що потрібно для успіху — тримати себе під контролем і не застрягати довше, ніж передбачалося.

Не беріть занадто багато на себе

Більше, ніж від війн, людство постраждало від спроби досягти великих цілей. Найбільш гідні досягнення є результатом послідовно виконаних дрібниць. Чим більше ви на себе покладаєте, тим бездарніше витрачаєте свою енергію. 

Основний принцип успіху — зосередження. Саме це відрізняє тих, хто успішний, від тих, хто тільки говорить про успіх. Навіть такі величини, як талант, ресурси та енергія, не так важливі.

Натхнення — річ хороша, але аж надто непостійна. Зараз воно робить вас генієм, а через годину полетіло до інших. Набагато важливіше не натхнення, а захопленість. Це речі абсолютно різні, попри свою гадану схожість. Треба захоплюватися своєю діяльністю, щоб якщо не засяяти, то промайнути в історії. Саме захопленість допомогла Ейнштейну сформулювати теорію відносності, а Моцарту — поставити планку, яку навіть через 300 років підкоряють одиниці. 

Витратьте більшу частину свого часу на працю, а решту — на турботу про себе. Цього достатньо, щоб просто бути задоволеним життям.

Щоб чогось досягти, доведеться працювати. Багато працювати. Але важка праця не завжди каторга. Тільки якщо всі зусилля йдуть даремно. Вирішіть, що важливо для вас у довгостроковій перспективі, та покладіть на вівтар успішності всі ті сили, які у вас є.

Безкоштовне стокове фото на тему «вогонь, горіти, папір»

Менше, але краще

Ключ до того, щоб зосередитися на головному в житті та на роботі, — це обмежитися достатньою, але невеликою кількістю речей, змушуючи себе сконцентруватися на важливому. Нічого іншого існувати не повинно. Коли ви робите занадто багато за один раз, то змушені постійно перемикатися з одного завдання на інше, постійно перериватися та відволікатися.

Робіть менше, прибирай відволікаючі фактори, та виконуйте одне завдання за раз, і ви встигатимете набагато більше. Коли робите занадто багато одночасно, то, природно, страждає якість, та й бажання що-небудь робити змінюється банальною розгубленістю й втомою.

Виберіть те, що ви вважаєте найбільш важливим, очистіть простір та просто працюй над своїми головними та досяжними цілями.

Джерело: syntone-spb, lemarbet, brodude

Фото: Pexels