12 способів зробити своє життя кращим з нового року
Новий рік — час змінювати своє життя на краще. І якщо ви відкладали зміни довгий час, пропонуємо вам почати втілювати їх в реальність прямо зараз.
Ми зібрали кілька способів, за допомогою яких ви не тільки станете щасливішими, але і помітно поліпшите якість життя.
Ставте себе та свої інтереси на перше місце
Найчастіша порада для поліпшення якості життя — ставити себе на перше місце. Припиніть робити те, що хочуть інші, — усвідомте свої бажання, прийміть їх та почніть втілювати. Якщо ви самі не зробите себе щасливими — ніхто не візьме цей обов’язок на себе.
Пропишіть, чого ви дійсно хочете та що вас цікавить. Нехай цей список завжди буде з вами, щоб направляти у потрібну сторону та допомагати приймати правильні рішення.
Частіше хваліть себе та нагороджуйте за досягнення
Коли ви досягаєте успіху в чому-небудь, не чекайте похвали ззовні. Навчіться пишатися собою і своїми досягненнями та не забувайте радувати себе з цієї нагоди. Успішно представили новий проєкт чи виграли справу? Чому б не замовити додому піцу та не розслабитися ввечері за переглядом улюбленого серіалу? Отримали гонорар? Як щодо компанії друзів та походу в бар чи караоке? Будьте поблажливішими до себе та не залишайте без уваги свої успіхи. Інакше у вас не залишиться мотивації рухатися вперед.
Пропишіть, яким сферам життя ви хотіли б приділяти більше уваги
Робота, хобі, сім’я, друзі, саморозвиток — на що у вас не вистачає часу? Більшість людей приділяє всю увагу роботі, скаржачись згодом на безрадісне і нецікаве життя. Робота, безсумнівно, одна з важливих сфер життя, але не варто забувати й про інші.
Як тільки у вас зовсім не вистачатиме часу на спілкування з друзями або заняття улюбленою справою, ці сфери життя почнуть стрімко валитися. Не допускайте цього. Шукайте баланс та дотримуйтеся його, чого б це не коштувало. У житті є речі, які куди важливіше роботи.
Не робіть щось просто тому, що це потрібно зробити
Не варто робити що-небудь просто тому, що це потрібно зробити. Будь-яке завдання має нести в собі певний сенс, тому перш за все ви повинні знайти в ньому для себе якісь плюси. Якщо нічого корисного після виконання завдання вам не перепаде — гарненько подумайте, чи варто витрачати на нього свій час.
Позбавтеся непотрібних та неважливих цінностей в житті
Викресліть зі свого життя короткострокові цінності на кшталт статусу, слави та визнання. Самі по собі вони не повинні рухати вами. Якщо ви дійсно хочете досягти успіху, сконцентруйтеся на самореалізації, а не на соціальному визнанні. Також навчіться ставити й інші життєві цінності під сумнів.
Приймайте рішення швидко
Не затягуйте з прийняттям рішень: більшість дійсно крутих можливостей ви втрачаєте тільки через те, що роздумуєте над відповідями або діями. Не потрібно десятки разів повертатися до аналізу можливих результатів — ви все одно не зможете передбачити все. Запитайте себе, цікаво вам це чи ні, і приймайте рішення на своїй чесній відповіді.
Не скупіться на яскраві враження
Ми звикли витрачати величезні суми на смачну їжу та матеріальні цінності на кшталт нового телефону / годинника / брендового одягу. Однак купити квиток на концерт улюбленої групи або поїхати в інше місто виявляється складно.
Більшість людей просто не розуміє, навіщо витрачати свої гроші на враження, коли можна придбати щось матеріальне, відчутне. Це величезна помилка. Речі часто не мають такої цінності, як приємні спогади. Через рік ви забудете свою радість від покупки останньої моделі айфона. А от фото, відео та яскраві моменти в пам’яті з концерту улюбленого виконавця залишаться з вами на довгі роки.
Перестаньте сперечатися
Для чого витрачати свій час, сили та нерви на те, щоб переконати співрозмовника у своїй правоті? Тим більше що в більшості випадків, не дивлячись на вагомість ваших аргументів, людина все одно залишиться при своїй думці. Використовуйте свої сили конструктивніше.
Відмовтеся від перфекціонізму
Якщо точніше — боріться з ним. Бажання робити все ідеально псує вам життя непомітно для вас самих. Деякі завдання потрібно просто виконувати, а не виконувати ідеально. Від якихось планів і зовсім краще відмовитися, розставивши пріоритети правильно. Не намагайтеся осягнути неосяжне — ви всього лише людина, запас ресурсів якої не нескінченний.
Навчіться виражати свої почуття та думки
По-перше, це набагато спростить ваші стосунки з оточуючими, адже люди почнуть розуміти вас.
По-друге, так ви зрозумієте, що не самотні у своїх страхах та переживаннях.
Ну і по-третє, вивільняючи емоції, ви допомагаєте собі психологічно розслабитися, адже більше не потрібно витрачати сили та концентрацію на те, щоб стримувати свої почуття.
Відчуйте дух авантюризму
Ну або просто почніть частіше вживати у своїй промові «так». Ми відмовляємося від веселого проведення часу або втілення цікавих ідей просто за звичкою, тому що ми дуже зайняті, у нас немає сил або ми занадто дорослі / серйозні для цього.
Так, ви — відповідальна серйозна людина з купою дедлайнів та хронічною втомою, але саме дух авантюризму може змусити вас відчути себе живим та щасливим.
Живіть тут та зараз
Плани — це добре. Думати про те, як ваш вчинок відіб’ється на вашому майбутньому, — теж добре. Погано те, що ви втрачаєте здатність жити в моменті.
Ви відкладаєте все на міфічне «потім», «завтра», «з понеділка», а життя стрімко проходить повз вас. Живіть справжнім — робіть те, що хочете, не з Нового року, а прямо зараз. Для чого тягнути?
Джерело: brodude
Фото: Pexels