Бездоганний смак: секрети стилю Алена Делона


Правозахисники завжди піклуються про свій зовнішній вигляд. А з кого брати приклад, як не з Алена Делона — легендарного актора, чиє ім’я стало синонімом чоловічої краси.

Як раніше, так і по цей час, він може похвалитися неповторним почуттям стилю. Його образи завжди універсальні — поза модою та поза часом. Можливо, саме тому він став чоловіком, про якого мріяло не одне покоління жінок. 

Своїм прикладом актор показав, що недостатньо просто народитися красенем — важливо вміти добре одягатися. Ми вирішили з’ясувати, у чому секрет стилю та з чого складається гардероб людини, якого неодноразово називали найкрасивішим чоловіком у світі.

Витоки стилю Делона

Стиль Делона зображає його спосіб життя. У дитинстві він кочував з однієї школи в іншу, тому що звідусіль його виганяли за погану поведінку. З горем навпіл отримавши освіту, він влаштувався на роботу у м’ясну лавку, але пропрацював там зовсім недовго і вважав за краще піти на службу в армію. 

І навіть там Делон виявився у дисциплінарній роті. Так, він — «поганий хлопець». Втім, це можна було зрозуміти й по його манері одягатися. Недбало розстебнуті ґудзики класичної сорочки перетворювали його в небезпечного хлопця. Взагалі, розстебнуті ґудзики та злегка заправлена ​​в штани сорочка — це його особлива фішка.

Делон віддає перевагу класичному стилю: вільні штани прямого крою, однотонні футболки, пальто, тренч, костюм-двійка та, звичайно, повсякденні сорочки. Не менш важливе й взуття, начищене до блиску. При всій своїй нелюбові до буржуа, він виглядав як хлопець з хорошої та успішної сім’ї.

І попри пристрасть до класичного одягу, Делон вмів створити враження недбалості, ніби йому плювати, що на нім одягнуто. Це надавало акторові особливий шарм.

Згадаймо кілька предметів його гардеробу, які чоловіки у всьому світі стали купувати після фільмів актора.

Плащ

У картині Лукіно Вісконті «Рокко та його брати» герой Делона носив плащ з болоньї. Після виходу фільму такі плащі стали особливо модними.

В СРСР навколо них стався великий ажіотаж, і кожен володар цієї речі викликав у оточуючих повагу. Носили його, як і актор, з піднятим коміром.

Капелюх борсаліно

Як і плащ, ця річ з’явилася у гардеробі кожного модника після виходу на екрани картини Жака Дере «Борсаліно» у 1970 році.

Фетровий капелюх з загнутими полями та поздовжньою вм’ятиною — головний убір, який відмінно поєднується як з пальто, так і з плащем або тренчем. 

Шкіряна куртка-авіатор з хутряним коміром

У фільмі «Шукачі пригод» персонаж Делона — льотчик, що носив цю саму куртку. Схожу (правда, без хутряного коміра) одягав герой Стіва Маккуїна у фільмі «Велика втеча» 1963 року. Такі речі ніколи не виходять з моди.

У 70-х Ален Делон змінив шкіряну куртку на об’ємну дублянку, яку варто носити з піднятим коміром. Так само це робив й актор.

Светр оверсайз

Так, така ось альтернатива класичному стилю. На відміну від піджаків, які підганяли суворо по фігурі, светри Делона об’ємні та приховують красиве тіло. У подібному светрі будь-який мачо моментально перетворюється в милого хлопчика. Є байка, у якій йдеться про те, що це — улюблений прийом актора, щоб викликати довіру у дівчини та налаштувати її на романтичний лад.

Так в чому ж все-таки його секрет?

Здавалося б, цілком звичайні речі. Але у що б він не одягнувся, на ньому все сидить ідеально. Все дуже просто: Делон любив замовляти одяг в ательє. Коли про це стало відомо, багато хто перестав одягатися в магазинах.

У його гардеробі завжди є три обов’язкові аксесуари: капелюх, вузька чорна краватка та сигарета. Так, сигарета не про гардероб, але цілком собі аксесуар. Але секрет унікальності стилю Алена Делона, звичайно, не в цьому. 

Насправді якихось незвичайних стилістичних прийомів і не було. Унікальне поєднання довжини штанів, відсутність переваг якихось кольорів. Просто все, що носив і носить Делон, — це добре зроблений одяг, чітко посаджений по фігурі.

У фільмі «На яскравому сонці» є епізод, де Делон гуляє по ринку у білій сорочці з перекинутим через плече бежевим піджаком та сигаретою в зубах. У цих речах немає чогось надприродного та унікально модного. Однак саме прості речі вибудовують канонічний образ, а не гігантські логотипи на одязі та складні силуети. 

А як же художники по костюмах? Став би актор іконою стилю, якби не вони? Наприклад, для фільму 1969 року «Басейн» над костюмами працював Андре Курреж — легендарний дизайнер 60-х. Але стиль Алена Делона виробився зі способу життя, а не завдяки модним журналам та роботі дизайнерів. До того ж на знімальному майданчику актор мав вплив на художників. Догодити такій людині, як Делон, — щастя для багатьох членів знімальної групи.

Джерело: vogue.ua, brodude.com, elle.ua

Фото: elle.ua