Впоратися зі стресом: способи, якими користуються відомі мільйонери
Постійна напруга — невіддільна частина сучасного світу. Це хвороба не лише рядових працівників, а й керівників і навіть мільйонерів. Сьогодні ми зібрали поради найуспішніших людей, що допомагають їм справлятися з щоденним стресом.
Коли ми дивимося на успішних людей, створюється враження, що у них завжди все добре і вони вже точно не знають як нервувати. Але все не так. Просто ті, хто досяг чогось у житті, навчилися перемагати стрес. І, звичайно, у кожного для цього свій спосіб.
Впорядкуйте свою роботу
Один із засновників Twitter Джек Дорсі вважає, що джерелом стресу є неприємні сюрпризи. Тому роботу потрібно ретельно планувати та намагатися дотримуватися плану. Важливо навчитися створювати зручний й послідовний розклад.
«Якщо ви будете складати розклад та слідувати йому — неочікуваності не застигнути вас зненацька, а значить, і рівень стресу стане набагато нижчим».
Як застосувати на практиці:
- Використовуйте програми, які допоможуть структурувати інформацію та стежити за термінами (Toodledo, HabitForge, Objectiveli);
- Вчіться розставляти пріоритети та тренуйте увагу.
Не ігноруйте проблеми
Джефф Безос, засновник та глава компанії Amazon, вважає, що найкращий спосіб боротьби зі стресом — гра на випередження. Щоб не допустити виникнення психологічної напруги, потрібно вчасно почати діяти.
«Стрес — результат відсутності своєчасних вчинків у той час, коли ситуацію ще можна контролювати. Як тільки я знаходжу проблему, то починаю телефонувати або відправляти повідомлення електронною поштою, щоб почати змінювати ситуацію. Навіть якщо проблема не вирішена, той факт, що я взяв її під контроль, різко знижує викликаний нею стрес».
Як застосувати на практиці:
- Складайте плани на довгі та короткі проміжки часу — це допоможе ефективно стежити за станом справ;
- Раз в тиждень або місяць підбивайте підсумки зробленого — так ви зможете оцінити свою ефективність та можливі ризики.
Постарайтеся зосередитися
Тім Кук — глава всесвітньо відомої компанії Apple. Його дружба зі Стівом Джобсом вплинула на світогляд бізнесмена. На його думку, щоб уникнути стресу, потрібно вміти зосереджуватися на тому, що виходить найкраще.
«Чому я навчився у Стіва? Я дізнався від нього, що головне в управлінні компанією та й в особистому житті — це зосередженість. Займатися потрібно тільки тим, що у вас виходить найкраще. Решту потрібно відкинути».
Як застосувати на практиці:
- Вчіться делегувати. Якщо є людина, яка згодна робити роботу та явно робить її краще, — нехай робить;
- А ось якщо у вас щось виходить краще, ніж в інших, — робіть самі. Пам’ятайте, розробляти продукт повинні інженери, а управляти процесом — менеджери.
Проводьте з сім’єю більше часу
Сьюзен Войжітскі — американська підприємниця та генеральний директор YouTube. Саме вона придумала замінювати слово Google у святкові дні анімацією і картинками.
Сьюзен радить робити перерви в роботі та приділяти вільний час спілкуванню з рідними. Вона успішна бізнесвумен й знає, про що говорить, адже у неї велика родина і п’ятеро дітей.
«Дуже важливо іноді робити перерву. Я помітила, що в голову приходять відмінні думки, коли відпочиваєш».
З нею згоден і Девід Кім, колишній генеральний директор Baja Fresh. Тепер він є керуючим директором Ignite Enterprises.
Боротися зі стресом йому також допомагає час з сім’єю. Колись він намагався домогтися абсолютного багатства. Однак, поки він будував бізнес-імперію, його батько помер.
«Я шкодую, що не проводив достатньо часу з батьком».
Як застосувати на практиці:
- Кожен день приділяйте своїм рідним хоча б 15 хвилин особистого часу;
- Їдьте у відпустку разом з дітьми та другою половиною мінімум раз на рік. Це може бути що завгодно: від тижневої поїздки на дачу до батьків до декількох місяців в екзотичних країнах.
Вчіться бачити радість у дрібницях
Читання відмінно відволікає та заспокоює. Цим методом розслаблення користується Білл Гейтс. Його правило — читати не менш як годину. Навіть коли він лягає в ліжко дуже пізно, він не відмовляється від своєї звички. Також він радить абстрагуватися від непотрібної інформації та робити спочатку найважливіші справи.
«Гра в бридж — це дуже старомодна штука, яка мені до вподоби. А ще я щовечора мию посуд — мені це подобається».
Як застосувати на практиці:
- Намагайтеся перемикатися між справами протягом дня: знаходьте пів години на прогулянку по улюбленому парку, снідайте або вечеряйте у затишних кафе;
- Вечори намагайтеся проводити не за комп’ютером: кращий відпочинок — це зміна діяльності. Використовуйте цей час для своїх хобі або для приємних домашніх турбот.
Медитуйте
Американський підприємець та винахідник Стів Джобс боровся зі стресом за допомогою медитації. Вона дозволяє очистити голову від думок та розслабитися. Кожен може вибрати той метод, який підійде йому. Також додатково можна використовувати дихальні техніки, щоб краще наситити мозок й організм киснем.
Медитація допоможе по-іншому поглянути на світ і навчитися концентруватися на своїх відчуттях.
«Концентрація та простота. Щоб мислити ясно, ви повинні докласти великих зусиль. І це того варто, адже так ви зможете перевернути гори».
Як застосувати на практиці:
- Перший час досить медитувати по 10-15 хвилин на день;
- Тренуйте усвідомленість. Можна просто гуляти або йти на роботу, відчуваючи і проживаючи кожен крок і подих, — це свого роду медитація.
Виділіть один день в тиждень для справжнього вихідного
Відома медійна ведуча Опра Вінфрі відновлюється завдяки регулярним вихідним. Щонеділі вона те й робить, що нічого не робить. Улюблені її заняття у такі дні: читання, тепла ванна або прогулянка.
«Коли ви фокусуєтеся на чомусь доброму, теплому, хорошому, то життя набуває такі ж фарби».
Як застосувати на практиці:
- Визначте топ справ, які приносять вам задоволення, та приділяйте їм один день свого тижня;
- Створіть в будинку максимальний комфорт та затишок, у який приємно повертатися вечорами.
Відпочивайте у тиші та не витрачайте час на непотрібний вибір
Марк Цукерберг, засновник мережі Facebook, вважає, що на щоденний вибір одягу у нього йде багато часу. Щоб не затримуватися та не переживати, що до чого підбирати, він заповнив свій гардероб однаковим одягом. На його думку, капсульний гардероб економить час та нерви.
Також бізнесмен любить побути в повній самоті та розслабитися.
«У мене є квартира, в якій тільки моя ліжко, стіл, стілець та чайник. І у мене там немає доступу до інтернету. Так що, коли я хочу, то можу побути в ізоляції».
Як застосувати на практиці:
- Не у всіх є можливість облаштувати собі окрему квартиру для розслаблення, тому тримайте вдома менше зайвих речей;
- Хоча б раз на тиждень влаштовуйте собі вечір без інтернету: у нашому житті так багато інформаційного шуму, що іноді просто корисно побути в тиші.
Займіться прибиранням
Як стверджує двоюрідний брат королеви Великобританії, коли Її Величність перебуває у поганому настрої, вона йде в сад і там прополює грядки. Такий метод дозволяє їй швидко заспокоїтися.
«Робота — це плата людини за право перебувати на землі».
Як застосувати на практиці:
- Мийте посуд, затійте прибирання або прання — все це допоможе скинути накопичені негативні емоції;
- Після важкого дня зробіть улюблену роботу по дому, і настрій відразу стане краще.
Допомагайте іншим
Річард Бренсон, глава корпорації Virgin, рекомендує не тільки правильно розставляти пріоритети, а й вчитися допомагати іншим.
Коли ми робимо щось хороше чи допомагаємо людям, ми стаємо чистішими та щасливішими. Тому, коли у вашому житті з’являється «застій», бізнесмен радить подумати про тих, кому зараз потрібна допомога.
«Відчуваєте, що стали потроху «пробуксовувати»? Тоді запитайте себе, що ви можете зробити, щоб чийсь день став краще».
Як застосувати на практиці:
- Озирніться навколо — можливо, у вас є самотня літня сусідка, якій важко ходити за продуктами, або багатодітна сім’я, де будуть раді допомозі речами та іграшками;
- Можна поєднати відпочинок c допомогою братам нашим меншим і на вихідних відправитися допомагати в притулок для тварин.
Джерело: adme.com
Фото: Pexels