Таємниця смерті сестер Грімз: справа, причиною якої став Елвіс Преслі
В корені будь-якого злочину криється причина, чи то відносини між вбивцею та жертвою, всілякі передумови та психічні захворювання. Проте у цій справі причиною став не хто інший, як легендарний Елвіс Преслі. Що ми маємо на увазі — читайте далі.
Барбара та Патрісія Грімз
П’ятнадцятирічна Барбара і тринадцятирічна Патрісія жили в родині Лоретти та Джозефа Грімз. Барбара росла серйозною, розважливою та вельми розумною як для свого віку. Патрісія була її протилежністю: на її обличчі завжди грала посмішка, вона багато жартувала та перебувала в центрі уваги.
Попри зовсім різні темпераменти, вони були нерозлучні, прекрасно розуміли одна одну та проводили багато часу вдвох. Їх об’єднував рок-н-рол, а точніше Елвіс Преслі. Плакати й фотографії з кумиром заповнювали всю кімнату дівчаток, вони навіть подали заявку на вступ в офіційний фан-клуб співака.
28 грудня 1956 роки за вечерею Патрісія запитала у матері, чи можуть вони з Барбарою відправитися в кіно на пізній сеанс — подивитися на улюбленого Елвіса. Мати не хотіла відпускати дівчаток, але молодша вмовила її за умови, що Барбара за нею догляне. Лоретта відпустила дочок, забезпечила їх кишеньковими грошима та наполягла на тому, щоб вони вирушили додому саме автобусом, мовляв, нема чого дітям бродити нічним Чикаго.
Приблизно о 19:30 сестри попрямували в кінотеатр, який знаходився всього в милі від їхнього будинку.
Зникнення
15 листопада вийшов фільм з Елвісом «Люби мене ніжно», а вже до 28 грудня Барбара й Патрісія проглянули його понад десять раз. Але бажання знову побачити на екрані свого кумира не зникало.
Сестри мали повернутися до 23:45, але вже о 23:30 Лоретта відчула щось недобре. У призначений час дівчаток так і не було. Тоді мати відправила сімнадцятирічну Терезу та чотирнадцятирічного Джона на автобусну зупинку, куди повинні повернутися Барбара та Патрісія. Перевіривши три автобуси та не виявивши в них сестер, Тереза й Джон повернулися додому ні з чим.
Лоретта відразу ж подзвонила в поліцейську дільницю і повідомила про зникнення. Завдяки оперативним діям, вже до 2 години ночі кожен поліцейський в місті знав про зникнення сестер Грімз. Рано вранці 29 грудня 1956 року будинок сім’ї Грімз заповнили поліцейські.
За справу взялися відразу 20 детективів, а за його розслідування взялася спеціальна робоча група. 31 грудня, напередодні Нового року, замітки про зникнення дівчаток з’явилися у всіх чиказьких газетах.
Загальнонаціональний пошук сестер Грімз
Для просування справи поліцейські опитали практично всіх жителів району, у якому проживала сім’я Грімз, і тих, хто знаходився біля кінотеатру. Оглянули всі сквери, підвали, гаражі, каналізацію та навіть береги річки Чикаго. Поліція направила запит в усі ділянки міста, а після — і в усі правоохоронні установи США. Так справа сестер Грімз стала загальнонаціональною.
Детективи постаралися відновити хронологію подій, проте через розбіжність відомостей зробити це було неймовірно складно. Очевидно тільки одне: кінотеатр сестри дійсно відвідали. Це підтвердила шкільна подруга Патрісії Дороті Вернер. Ще один учень розповів про те, що до сеансу дівчинки купували попкорн.
Після невеликої перерви на новорічні канікули поліція знову взялася за розслідування. Знайшлися свідки, які стверджували, що бачили сестер 1 січня в одному з автобусів. Інші говорили про те, що 3 січня дівчата слухали пісні Елвіса Преслі у магазині.
Знайшовся також співробітник готелю, який розповідав, що 2 січня Барбара та Патрісія намагалися зняти номер, але не змогли надати документи, що доводять їх повноліття. Виходячи з цього свідчення, напрошувалися питання: навіщо їм було знімати номер в Чикаго, якщо вони самі там проживали? Від чого чи від кого бігли підлітки?
Послідовність дивних подій
12 січня Лоретта Грімз отримала повідомлення про те, що дівчатка знаходяться в заручниках, а для їх викупу необхідно заплатити 1 000 доларів.
Разом з агентами ФБР мати вирушила в призначене місце, однак ніхто так і не прийшов. Після поліція знайшла душевнохворого, який, почувши історію, просто захотів стати її частиною.
15 січня до поліцейського відділку подзвонила людина, яка наполягала на тому, що дівчатка вже мертві. Він навіть вказав точну адресу, де можна знайти їх тіла. За його словами, одкровення відвідало його уві сні. Поліція вирушила у парк Санта-Фе, але там так нічого і не знайшла.
16 січня до родини Грімз прийшли подружжя Толстен, чия дочка Сандра — подруга та однокласниця Патрісії. Вони розповіли про те, що 14 січня вночі в їхньому будинку задзвенів телефон, але на іншому кінці ніхто не говорив. Через 15 хвилин знову подзвонили. Тремтячий жіночий голос стурбовано запитав: «Сандра? Сандра, це ти?» — але перш ніж Сандра підійшла до телефону, абонент вже поклав трубку. Мати дівчинки — Енн Толстен — запевняла, що голос належав Патрісії Грімз.
Найімовірніша версія — дівчата втекли з дому. Вірніше, бажали слідувати всюди за Елвісом Преслі. 10 січня 1957 року шукачі організували на радіо передачу, присвячену сестрам Грімз.
В її рамках Елвіс безпосередньо звернувся до дівчаток: «Якщо ви дійсно фанати Преслі, то поверніться додому та заспокойте свою схвильовану маму».
Але Лоретта Грімз все ж думала, що їх все-таки викрали. Як виявилося, вона мала рацію. 22 січня будівельник Леонард Прескотт по дорозі додому побачив на узбіччі дороги два лежачих манекени. Він вирішив, що це чийсь жарт, але розповів про це дружині Мері. Вона, своєю чергою, наполягла на тому, щоб повернутися на місце та оглянути манекени. Ними виявилися тіла Барбари та Патрісії Грімз.
Розслідування смерті
Прочесавши всю прилеглу територію, поліцейські не знайшли нічого, що могло хоча б побічно пов’язуватися зі справою. У обох дівчаток знайшли поранення, однак, за словами експертів, вони не стали причиною смерті. Медики так і не змогли прийти до спільного висновку, тому у свідоцтві про смерть говорилося, що життя перервалося через переохолодження та вторинний шок. Дата смерті залишилася невизначеною. Офіційну версію громадськість так і не почула — ніхто не дізнався, чи піддавалися діти насильству та звідки з’явилися колоті рани. Зрозуміло тільки одне: сестри Грімз померли в ніч свого зникнення.
Те, що відбулося шокувало жителів Чикаго. Поліція ще сильніше посилила розслідування: опитали понад 300 000 осіб, майже 2 000 з яких поставили на серйозний контроль. Звідси з’явилися перші підозрювані: 17-річний Макс Флейг, який зізнався у подвійному вбивстві, але виявився неосудним. Також підозрювали бродягу, який любив потусити, Едварда Л. Бедвелла. Поліція запропонувала жителям США розповісти свої версії вбивства та заробити на цьому по 50 доларів. Однак велика кількість історій так і не дала конкретики.
Версія перша: винен Едвард Л. Бедвелл
З’явилися повідомлення про те, що Бедвелла бачили в ресторані у компанії приятеля та дівчат, схожих на сестер Грімз. Тут зійшлося багато чинників: сам бродяга схожий на Преслі, зовнішні ознаки дівчат походили на Барбару та Патрісію. З цього моменту шериф взяв Бедвелла під варту.
На суді той зізнався у подвійному вбивстві, насильстві та навіть в деталях розповідав сексуальні сцени. Однак слідчі відзначили, що Бедвелл істотно заплутався у свідченнях. Головний слідчий Гаррі Глос заявив, що Бедвелл не «їх вбивця». Пізніше бродяга сам розповість, що визнання з нього вибили поліцейські. Лоретта Грімз зраділа такій новині: вона до кінця була впевнена, що її дочки не могли поводитися так огидно, як описувалося у зізнанні.
6 лютого 1957 році Едварда Л. Бедвелла відпускають під заставу. Пізніше його знову арештують за звинуваченням у спробі зґвалтування 13-річної дівчинки, але це вже зовсім інша історія.
Версія друга: рабство
Під час розслідування з’явилися прихильники версії, що дівчаток забрали в «біле рабство» члени чиказької мафії. Але і вона виявилася не надто правдоподібною. Звичайно, їх могли б вкрасти, відвезти в непомітне місце, побити, зґвалтувати та поставити перед фактом про новий порядок їхнього життя.
Однак це не сходиться з результатами експертизи: сестри Грімз загинули протягом п’яти годин після останнього прийому їжі, тобто не пізніше ночі 29 грудня 1956 року. Але версія про причетність мафії та рабства до цієї справи має право на існування. Вона є однією з найбільш логічних, однак не повністю вірогідною. Історія сестер Грімз до цього дня залишається загадкою для всього світу.
Джерело: fishki.net, brodude.com, spletnik.com
Фото: spletnik.com