Психологічне здоров’я юристів: що, як та для чого


І знову поговоримо про психічне здоров’я юристів і адвокатів. Тему «Чому успішні люди так рідко володіють міцним психічним здоров’ям» обговорюють у всьому світі, зокрема і в Лондоні. Що з цих розмов вийшло та до чого дійшли експерти — розповідаємо далі.

Однією з виступаючих стала керівник консалтингової компанії LawCare Елізабет Риммер (Elizabeth Rimmer). Вона, розмірковуючи про причини постійних стресів та інструментах боротьби з ним, дала 10 порад про те, як адаптуватися до непростих професійних ситуацій.

Про хороше психічне здоров’я

Гарне психічне здоров’я — це більше, ніж просто відсутність діагнозу. Це ще й щоденна боротьба з особистими та професійними обставинами.

Психічне здоров’я — це емоційний, психологічний і соціальний добробут в комплексі. Воно безпосередньо впливає на те, як ми думаємо, відчуваємо і діємо. Питання психічного здоров’я виникають як в тривогах повсякденного життя, так і при тривалих стресових навантаженнях.

Дослідження показали, що кожен четвертий юрист щорічно перебуває у стресовому стані. А тому своє психологічне здоров’я він повинен буквально захищати. Як?

Про кроки, які допоможуть юристам поліпшити їх психологічне самопочуття

Експерти обговорювали кроки, які можуть допомогти юристам поліпшити психологічне самопочуття, і от до чого вони дійшли:

  • Спілкуйтеся з людьми навколо: сім’єю, друзями та колегами.
  • Будьте активними. Знайдіть час для заняття фізичними вправами.
  • Продовжуйте вчитися, нові навички можуть підвищити впевненість.
  • Будьте уважні. Перебуваєте в теперішньому моменті повністю: фізично, почуттями та думками.

А чому психологічне благополуччя так важливо для юристів?

Успішний юрист — це людина оптимістична, з високою самооцінкою, позитивним ставленням до себе, роботі та оточуючим. Це фізично і психічно здорова людина з великою мотивацією до вирішення складних, творчих завдань і націлений на продуктивну роботу.

Справа не в тому, що юристи генетично схильні до стресів. А в тому, що в культурі права, юридичній освіті та професійній практиці є ряд пасток, потрапивши в які юристи можуть стати вразливими.

Тобто? Річ в тому, що відмінні риси роботи юриста — це дисбаланс між професійною діяльністю і особистим життям, ненормований робочий день і конкурентне середовище. А ще в юристи часто йдуть так звані перфекціоністи. І вся ця сукупність факторів дає потенційно високий рівень стресу.

Студенти можуть відчувати себе пригніченими через інтенсивне навчання, іспити та зовнішній тиск. А новачки-юристи перебувають під гнітом через величезну відповідальність за практику.

Тому, якщо юрист або адвокат хоче вижити, йому доводиться гнучко справлятися з труднощами, загартовуватися в непростих ситуаціях. Люди зі стійкою психікою швидше адаптуються до нових обставин, і тому більш успішні. Їх висока адаптивність заснована на оптимізмі й умінні знаходити позитивні сторони в більшості ситуацій.

Як виростити в собі ці якості? 10 порад дає керівник консалтингової фірми, яка щодня допомагає представникам юрспільноти справлятися зі стресами.

Від юриста юристу

  1. Навчіться бачити проблеми, помилки та невдачі як цінний навчальний досвід.
  2. Похваліть себе після успішного результату. І будьте до себе добрішими, вмійте прощати себе, коли щось йде не так.
  3. Не піддавайтеся негативним думкам, не тоніть в них і не переживайте їх знову і знову.
  4. Використовуйте гумор, щоб розрядити ситуацію. Навчіться сміятися над собою і ситуаціями.
  5. Будьте гнучкими. Визнайте, що ніщо не залишається незмінним, особливо на робочому місці.
  6. Дбайте про власне фізичне та психічне здоров’я. Висипайтеся, тренуйтеся та добре харчуйтеся. Коли наше фізичне «я» знаходиться в хорошій формі, ми здатні впоратися і з психологічними труднощами.
  7. Робіть перерву протягом дня.
  8. Не бійтеся визнавати, що ситуація і справді кепська. Але завжди пам’ятайте, що труднощі тимчасові.
  9. Створіть свою групу підтримки. Виділіть час для друзів і сім’ї, які вас підтримують і допомагають. Не бійтеся звернутися за допомогою до колег.
  10. Не пов’язуйте одну погану ситуацію з іншою, з нею не пов’язаною.

Автор: Назарій Стах

Джерело: legalcheek.com

Фото: Pexels