8 порад, як одягатися до зали суду


Всі ми чули вирази: «зустрічають по одежі», або ж «ви — те, що ви носите». Але вони не лише всім відомі, а ще й правдиві. Враження про вас формується менше ніж за сім секунд, тому зовнішній вигляд може допомогти виграти або програти справу.

Незалежно від того, чи входите ви до судової зали як відповідач, позивач, свідок, захисник чи адвокат обвинувачення, те, як ви вбрані, впливає на ставлення оточення до вас. Мета — виглядати доречно та зі смаком, і не відволікати своїм виглядом від суті справи.

Адвокат завжди повинен виглядати «відшліфованим» та має бути одягнений дещо формальніше. Клієнт мусить теж гарно виглядати, але, як правило, менш офіційно. Судді хочуть знати, хто кого представляє в суді.

Американське видання abajournal зібрало декілька порад, які стануть юристам у нагоді перед походом в суд.

1. Місце, місце, місце

Ваш суд у місті чи передмісті? Ви мусите одягатися відповідно до місця знаходження суду.

До прикладу, учасники міського суду одягаються більш традиційно, ніж ті, що знаходяться в приміських судових залах. Якщо ви відвідуєте судове засідання в міському середовищі, вибирайте суцільний темний костюм — або темно-синій, або вугільний — з білою або синьою сорочкою та краваткою для чоловіків.

Якщо суд знаходиться в передмісті, як і раніше рекомендується накинути блейзер чи піджак, проте не повноцінний костюм. Не варто також забувати про чоловічі та жіночі кардигани.

2. Зберігайте нейтралітет

Незалежно від місця розташування чи тематики, попросіть свого клієнта уникати яскравих кольорів, таких як червоний, рожевий та фіолетовий, і скоріше дотримуватися білих, темних та світло-синіх кольорів. Яскраві кольори відвертають увагу деяких суддів і створюють ненавмисне негативне враження.

3. Вибирайте консерватизм

Коли ви сумніваєтесь, вибрати традиційний, повсякденний чи консервативний образ, зупиняйтеся на останньому. Тримайте татуювання та пірсинг тіла прикритими та/або знімайте пірсинг, якщо це можливо. Носіть професійне взуття і, звичайно, залишайте босоніжки вдома.

4. Будьте професіоналом

Клієнти, а тим більше ви, ніколи не повинні носити шорти, футболки чи шапки під час роботи. Жінки-клієнтки та адвокатки повинні розглянути можливість надіти костюм, довге плаття або спідницю з сорочкою. 

Невелика порада: не тримайте у кишенях зайвих предметів, які можуть викликати шум або привертати увагу.

5. Подбайте про себе

Особистий догляд важливий у повсякденному житті, і неабияк дорогоцінний перед судовим засіданням. Сходіть в душ, розчешіть коротке волосся або вкладіть довге, а також утримайтеся від носіння яскраво забарвленого волосся. Подумайте про стрижку та поголіться, перш ніж прийти до залу суду.

6. Чи підходить вам цей розмір?

Ваш одяг не повинен бути занадто великим або навпаки малим. Якщо одяг занадто тісний або з низьким кроєм, це може підірвати надійність. Підгонка за розміром є обов’язковою процедурою для нового костюма.

Переконайтеся, що штани мають правильну довжину та не сповзають з вашої талії, піджак лежить по плечах, а рукава не надто довгі.

Жінкам рекомендують одягати спідницю або плаття довжиною до коліна і довшу.

7. Здаватися розумним — чи ні

Окуляри можуть змінити вашу зовнішність та створити про вас враження начитаної особистості. У деяких випадках адвокати пропонують клієнтам носити окуляри замість контактних лінз. Однак, якщо ваш клієнт є обвинуваченим у справі про економічні злочини, йому все ж вартувало б від них відмовитися.

8. Тематичні манери

Розгляньте предмет справи, плануючи, що повинен носити ваш клієнт. Якщо вона пов’язана з фінансами, адвокати повинні порадити відповідачам одягатися скромніше, а не демонструвати фірмові назви та передові стилі.

Одягаючи дорогий одяг, прикраси чи аксесуари, ви можете створити неправильне враження, що зрештою впливає на результат вашої справи. Вдягнувши потерпілу від насильства в сім’ї  у плаття з квітковим принтом та светр з кардиганом проти суворого костюма, ви підсвідомо викличете симпатію і прихильність у судді.

Носіння неправильного одягу в ході судового розгляду, безумовно, може змінити сприйняття — це відноситься як до адвоката, так і до клієнта. Це враження важливо для судді, присяжних і аудиторії. Люди завжди «оцінюють тебе» і приймають рішення, ґрунтуючись на твоєму іміджі.

Адаптований переклад: Назарій Стах

Джерело: abajournal

Фото: Pexels