Як юристам бути більш уважними та приймати свою духовність
Мотиваційні письменники й «трансформаційні» лідери багато говорять про «уважність» та «духовність». Та чи корисна така філософія у житті юристів.
Зрештою, життя юристів завжди пов’язане з навчанням, роботою, відносинами з клієнтами та суспільством. І у такому круговерті дуже легко втратити власне Я.
Що ж це таке?
Ядром цієї філософії є концепція усвідомленості — вміння сприймати події, що відбуваються, не оцінюючи їх, тобто усвідомлювати свої почуття, прислухатися до них, але не зливатися з ними.
В есе Бессі А. Стенлі так описує адептів цієї філософії: «Це успішна людина, яка добре живе та часто сміється; той, хто завоював повагу розумних людей і любов дітей; хто заповнив свою нішу і знайшов мету; хто змінює світ на краще; який шукав хороше в інших і віддавав найкраще, що у нього було ».
Або, як сказала Мей Уест: «Ви живете тільки один раз, але якщо ви все зробите правильно, одного разу буде достатньо».
Щоб досягти успіху або жити правильно, ви повинні мати усвідомленість. Ви можете запитати: «Усвідомлення чого?». Східні гуру сказали б «всього».
Чи знаєте, як ви говорите і як ваші слова впливають на інших? Чи знаєте, що ви вкладаєте у своє тіло? Чи знаєте, про що ви думаєте?
Філософія усвідомленості зосереджена на розумінні того, що ви думаєте, і як це впливає на ваше життя.
Арістотель одного разу сказав: «Пізнання себе — це початок всієї мудрості», а Сократ сказав: «Неосмислене життя не варте того, щоб його прожити». Очевидно, що мудрі давньогрецькі філософи не знали нічого кращого, ніж пізнавати себе.
Адвокати повинні усвідомлювати, як їх філософія впливає на їх самих та життя інших людей. Якщо ви завжди критикуєте себе або інших, кращим ви не стаєте. Якщо ви зосереджені на тому, щоб заробити багато грошей і готові пожертвувати щастям заради великого банківського рахунку, щастя ви не знайдете. Байка про царя Мідаса насправді є метафорою цього принципу.
Розвиток своєї духовності
Є певні кроки, які юристи можуть зробити для досягнення усвідомленості.
Помилкою, буде спроба відразу ж, в один момент осягнути абсолютно всі основи даного процесу, перехід до свідомого життя повинен бути поступовим.
- Спочатку подумайте про те, що ви збираєтеся робити, перш ніж робити.
Це корисно або шкідливо? Це збирається розв’язати проблему або лише погіршити її? Адвокати повинні шукати рішення, а не нескінченні конфлікти.
- По-друге, юристи повинні аналізувати свої відносини з іншими.
Ви самотні й нещасні, або у вас справжні дружні стосунки з людьми? Ваша мета — допомагати іншим або заробляти гроші? Деякі з найбільш успішних адвокатів розуміють і співчувають як своїм клієнтам, так і своїм опонентам. Психологи скажуть вам, що немає нічого більш важливого для психічного та емоційного здоров’я, ніж здорові близькі стосунки з іншими.
- По-третє, у всьому прагніть до рівноваги.
Ви трудоголік або у вас все ж є особисте життя? Ваші стосунки з близькими гармонійні чи знаходяться у хаосі? Ви збалансували своє професійне, емоційне життя, фізичні вправи, харчування та духовне? Ці стовпи є основою вашого успіху.
Перевага будь-якої зі сторін заважає людині бути щасливою.
Адвокати, які переконані, що вони щасливі, але страждають від стресу, залежностей або проблем зі здоров’ям, обманюють самі себе.
Але немає нічого більш могутнього, ніж дійсно щасливий юрист. В їх обладунках просто немає слабких місць. Коли ми робимо щось з правильних причин та з позитивними думками, результати неминуче будуть винагороджені. Коли ми робимо щось для винагороди, часто отримуємо лише розчарування.
Більш важливо знати, чому ми щось робимо, ніж те, що робимо. Коли ми можемо досягти цього рівня свідомості, наш успіх гарантований.
Кожна думка, яку ми думаємо, має свій наслідок. Наука каже, що у нас є близько: 64 000 думок в день. Багато з яких ми не усвідомлюємо, і якщо вони є критичними чи нещасними, це теж матиме свої наслідки.
Якщо ми зосереджуємося на тому, чого нам не вистачає, ми створюємо життя, якого бажаємо. Те, що ми сприймаємо, є проєкцією. Якщо ми усвідомлюємо свої дії та дисциплінуємо наш розум, щоб думати тільки про вдячні, щасливі думки (навіть коли ми не отримуємо того, що хочемо), ми будемо щасливі та успішні.
Найсильніша мантра — «Дякую». Навіть якщо ми стикаємося з проблемами, будь то професійні чи особисті, проблеми зі здоров’ям або відносинами, скажіть «Дякую». Це змінить ваш погляд на проблему. Проста подяка змінює все.
Автор: Назарій Стах
Джерело: life.pravda, abajournal, coaching-academy.online
Фото: Pexels