Закон під замком: на що нарікають молоді юристи під час карантину?
Чотири юристи-початківці діляться досвідом, як їм працюється під час карантину. Хтось жаліється на відсутність особистого життя, а хтось на невелику кількість завдань.
Перехід до більш гнучких способів роботи у період карантину може бути складним завданням для юристів. А для юних правників, які щойно прийшли на “ниву” – це ще той челендж.
Чотири британські юристи з різних сфер діляться своїм досвідом роботи поза офісним приміщенням. Хоча більшість з них були у захваті від дистанційних завдань, все ж, один з них був занепокоєний відсутністю стійкого балансу між роботою та особистим життям. Що він мав на увазі і чому так відбувається — далі.
Новачок у магічному колі: хиткість балансу між роботою і життям
«Стажери взагалі не можуть підтримувати баланс між роботою та особистим життям, працюючи вдома. Ми прокидаємося рано вранці, щоб виконувати роботу, яка не припиняється до пізньої ночі.
Відсутність будь-якої робочої структури означає, що різні співробітники вибирають різні робочі графіки, а потім скидають роботу на стажерів щоразу, коли їм це необхідно. Це означає, що ми практично не контролюємо власний графік. Немає можливості розділити день чи зробити значну перерву. На жаль, аналогічна ситуація і у вихідні дні.
Партнери абсолютно не поважають особисте життя інших. Ніхто з них не бажає дізнатися чи є у тебе можливість зробити цю роботу, навіть якщо це буде пізня година вечора.
Крім того, деякі стажери, наче мученики, повинні працювати в офісі чи ходити в суди у період карантину».
Стажер іншої юридичної фірми впевнений, що поки немає причин на щось жалітися
«Мій досвід роботи вдома не розчаровує. Фірма неабияк попіклувалася про нас, адже впровадила нові ІТ-можливості, щоб спростити дистанційну роботу.У моєму відділі немає змін у робочому навантаженні, і у нас є багато щоденних дзвінків / відеоконференцій з іншими відділами, щоб ми всі були на зв’язку. Старші співробітники фірми також радо комунікують і допомагають в організації роботи».
Інхаус юрист у великому бізнесі: це не сильно здивувало нас
«Це виглядає доволі самовпевнено, та я не відчув значних змін у моєму повсякденному трудовому житті.
Як компанія, ми маємо у своєму розпорядженні надійні та добре розроблені технології, що дозволяють легко проводити віртуальні зустрічі, дистанційно отримувати доступ до загальних документів й підписувати документи в електронному форматі — тому ми, як юристи, можемо продовжувати юридичний супровід бізнесу без погіршення рівня роботи.
Як правило, бізнес також має лояльний підхід до робочого стилю юристів, тому це не стало великим культурним шоком для нашої команди. Найбільшою зміною особисто для мене є те, що тепер мій партнер також працює віддалено. Потрібно трохи більше підлаштовуватися один під одного, попередньо домовлятися щодо перерв, вихідних чи робочого графіку в цілому.
Зрозуміло, що це лише перший етап, і я очікую, що скоро карантин перейде на більш серйозні обмеження, соціальна напруженість зросте, а обсяг роботи знизиться».
Юрисконсульт у державній структурі: ми не кинули всі наші справи — ми реєструємо те, що робимо, кожні шість хвилин
«Традиційно ми дуже неохоче перейшли на дистанційну роботу, а керівництво до останнього моменту противилося нововведенням аж до введення жорстких санкцій.
На щастя, ІТ-фахівцям вдалося доволі швидко об’єднати зусилля, і в цілому ті, хто виступав за діджиталізацію у минулому, тепер більш ніж задоволені.
Також, було доволі важко виконувати звичні завдання та процеси дистанційно, оскільки в широкому сенсі це перший раз, коли хтось повинен виконувати їх, не сидячи в офісі.
Оскільки партнери не звикли керувати своїми командами віддалено, вони впровадили щоденні зустрічі та групові відеоконференції, які зазвичай є марною тратою часу. Вони явно надто переймаються, що ми дрімаємо в ліжку, не дивлячись на те, що ми записуємо все, що робимо кожні шість хвилин.
Все це, безсумнівно, лише тимчасові незручності, що тьмяніють перед перевагами системи дистанційної роботи в рамках всієї фірми і ту життєво важливу роль, що вона відіграє у забезпеченні безперебійного функціонування під час карантину».
Адаптований переклад: Назарій Стах
Джерело: LegalCheek
Фото: Pexels