У ДРС роз’яснили умови оскарження порушень під час перевірок бізнесу


Юристи Державної регуляторної служби підготували інформацію про те, як підприємець може оскаржити результати планової та позапланової перевірки, дії контролера.

Часто виникають запитання, чи може підприємець не допустити на перевірку контролера? Якими можуть бути наслідки цього? Як відбуватимуться ліцензійні перевірки?

У ДРС нагадали, що питання проведення заходів державного нагляду (контролю) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Перевірка – одна з форм здійснення державного нагляду (контролю). Згідно зі ст. 1 Закону заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Розпорядчі документи щодо усунення порушень вимог законодавства можуть бути оскаржені до відповідного центрального органу виконавчої влади або суду в установленому законом порядку.

Недотримання вимог Закону в частині здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності може бути оскаржено до ДРС.

Варто зауважити, що до ДРС можна оскаржити виключно випадки порушення посадовими особами органів державного нагляду (контролю) процедури та строків здійснення контролю.

Оцінка змісту акта або розпорядчого документа органу державного нагляду (контролю) про усунення порушень законодавства не може бути предметом оскарження до ДРС.

Порядок оскарження розпорядчих документів органів Державної фіскальної служби України регулюється Податковим кодексом України.