Про що писати: поради щодо блогів та сайтів для юристів
Юридичні блоги дуже популярні в Інтернеті, адже дають можливість юристам заявити про свою компетенцію в тому чи іншому питанні, а читачам дізнатись корисну та цікаву інформацію. На момент написання цієї статті в Інтернеті існує близько 200 мільйонів блогів. Тож як ви можете створити успішний блог, який вигідно відрізнятиметься від інших?
Сьогоднішні веб-інструменти роблять створення блогу легшим, ніж будь-коли. Вам не потрібні додаткові навички веб-дизайну, знання HTML або багато грошей, щоб почати блог. Ось декілька порад щодо запуску сайту та підвищення лояльності читачів.
1. Виберіть тематичну нішу
Виберіть тему, яка б балансувала між актуальністю для великої аудиторії, тематикою, у якій ви добре орієнтуєтесь, і яка буде залучати читачів на ваш сайт. Що робить вас унікальними? Ви можете зосередити свій блог на географічному регіоні, області практики, вузькій тематиці, наприклад, юридичні новини, практичні поради, вступ до юридичного вузу, чи висвітлювати питання в певній галузі права тощо.
2. Акцент на якість змісту
Професійні, добре написані, майстерно досліджені публікації в блозі допоможуть вам створити свою платформу як експерта у вашій ніші та розширити свою аудиторію. Якщо читачі люблять те, що вони читають, якщо вони поінформовані, натхненні або заінтриговані, вони регулярно повертаються до вашого блогу та звертатимуться до вас, як до кваліфікованого спеціаліста.
3. Публікуйте регулярно
Регулярні публікації залишають ваш вміст свіжим і залучають більше читачів до вашого блогу. Щоденні повідомлення є ідеальними, але їх важко підтримувати, коли ви зайняті. Як правило, кількість від одного до трьох текстів на тиждень є достатньою, щоб ваш блог був актуальним та свіжим. Неможливість регулярно оновлювати свій блог не лише віднадить читачів, але й понизить рейтинги пошукової системи.
4. Залучіть нових читачів
Заохочуйте своїх читачів до коментарів та дискусій, щоб розвинути їх лояльність. Публікуйте контент спірний або інформативний, ставте відкриті запитання, розпочніть діалог і заохочуйте читачів коментувати певні публікації в блозі. Перетворення пасивних читачів у активних учасників дискусії приверне увагу інших користувачів мережі і дасть можливість розширити аудиторію. Такі інструменти, як опитування та форуми, також можуть служити для цієї цілі.
5. Дослідіть веб-показники
Використовуйте веб-показники для вимірювання трафіку та переглядів сторінок. Вони допоможуть вам оцінити зростання та дізнатись, які теми найбільше цікавлять ваших читачів, що, в свою чергу, дозволить точно налаштувати вміст вашого сайту на попит читачів. Аналогічно, показники можуть виявити низькопродуктивні публікації та допомогти керувати загальною стратегією наповнення ресурсу.
6. Додайте кілька слів про себе
Створіть розділ «Про сайт», щоб підкреслити свої навички та досвід, а також рекламувати вашу юридичну практику чи бізнес, якщо це необхідно. Він також допоможе вам особисто та вашим читачам, зрозуміти основні принципи роботи, цілі та стратегію розвитку вашої особистої практики. Включіть посилання на публікації, вашу фірму чи бізнес, зразки роботи та іншу інформацію.
7. Додайте аудіо та відеоматеріали
Ви можете додати цінності вашому блогу, включивши аудіо- чи візуальні компоненти, такі як відеоролики та фотографії, графіки або інфографіку. Це відмінний спосіб переробки існуючого вмісту та презентації блогу.
Іванна Мельничук