Міносвіти змінить правила присудження наукових ступенів


Перед МОН стоїть низка завдань у реформуванні системи атестації наукових кадрів. Це зміна процедури присудження наукових ступенів, забезпечення академічної доброчесності, розробка нових правил для створення та акредитації спеціалізованих вчених рад тощо.

Про це розповів директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов.

Наразі ми проводимо системну роботу для того, щоб суттєво змінити ті негативні тенденції, які є в сфері присудження наукових ступенів в Україні. Так, нещодавно було затверджено новий Порядок формування Переліку наукових фахових видань України. Цей документ є принципово іншим, ніж аналогічний попередній, і написаний за новою ідеологією. Він, з одного боку, є більш гнучкішим і ліберальним для організації початку видання наукового журналу, з іншого – підсилює вимоги до наукового рівня публікацій з орієнтацією на світовий наукометричний досвід, – зазначив Андрій Шевцов.

Він додав, що також уже почалася дослідна експлуатація системи електронної реєстрації захищених дисертацій в режимі онлайн. Окрім цього, триває створення Національного репозитарію академічних текстів. Він буде одним з ключових допоміжних засобів для перевірки академічних текстів на текстові запозичення.

Зараз проходить розробка низки нових документів, які мають змінити правила присудження наукових ступенів. Це, зокрема, нові редакції порядків присудження наукових ступенів та підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук; положень про спеціалізовані вчені ради та про експертні ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН. Ми закликаємо фахову, експертну спільноту долучатися до цього процесу й надавати нам свої пропозиції й коментарі, – наголосив очільник Департаменту.

Нагадаємо, з 1 березня 2018 року починається тестування електронної системи ліцензування освітньої діяльності вишів.