Юрист проаналізував договір гномів і Більбо Беггінса в «Хоббіті»

Юрист і співавтор книги The Law of Superheroes Джеймс Дейлі в журналі Wired проаналізував контракт, який уклали Більбо Беггінс і гноми в книзі Джона Толкіна «Хоббіт».

Він зазначив, що Джон Толкін явно списав правове середовище проживання хоббітів з середньовічної Англії, де були мери і шерифи, було право успадкування і ще безліч пунктів, які істотно не змінилися і в наш час.

Характерний приклад: зобов’язання Більбо Беггінса перед гномами схожі на двосторонній договір. Він зобов’язується піти в королівство Одинокої Гори і принести звідти різні речі, в тому числі рухоме майно. В обмін йому обіцяють 1/14 прибутку.

Читайте також: Юристи дивляться «Гру Престолів»: отримуємо спадок у Вестеросі

Є в договорі і сумнівні моменти. У ньому говориться, що гноми можуть змінювати маршрут подорожі без попереднього повідомлення хоббіта, а також без відповідальності за нещасний випадок. Таким чином, Більбо знаходиться в невигідному становищі. При цьому в договорі чітко прописані умови похорону при трагічному результаті. Їх гноми зобов’язуються оплатити повністю, але пишної церемонії не обіцяють. Труна може бути тільки стандартною сосновою, ніякої позолоти або дорогоцінних каменів.

Аналіз інших пунктів договору читайте тут.

Резюмуючи, Джеймс Дейлі підкреслює, що гноми добре потрудилися над документом. Він цілком схожий на документацію, підготовлену для великої угоди або виходу на біржу інвестбанкірами, і містить лише кілька неточностей і недоробок.

Джерело: The Village

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *