Європейська мережа з виконання рішень опублікувала карту «боржників» Європи

Протягом останніх 10 років Україна не виконала 67 % зі 117 провідних рішень Європейського суду з прав людини проти України.

Такі дані опублікувала Європейська мережа з виконання рішень (European Implementation Network (EIN)). На представленій EIN інтерактивній карті є інформація щодо 47 країн Європи, які підписали Конвенцію про захист прав людини і з основоположних свобод.

Під провідними EIN розуміє ті рішення, які визначають нову значну або системну проблему в країні. Тому кожне провідне рішення представляє пул питань прав людини, що потребує вирішення – більш широку проблему, яка стосується суспільства.

На думку EIN, якщо провідні судові рішення не виконані, це означає, що основними питаннями прав людини не займаються. Наприклад, провідне рішення щодо виявлення випадків катувань може відображати триваючу ситуацію катувань, які здійснюються державними чиновниками у певній країні. Якщо це провідне рішення ще не виконане, проблеми, пов’язані з державними катуваннями в цій країні, досі не вирішені.

Оцінка частки провідних судових рішень, що виконуються, є найкращим методом для оцінки того, чи проводить країна загальні реформи для виконання рішень Європейського суду з прав людини.

Одним із прикладів невиконання EIN наводиться справа «Гонгадзе проти України», в якій Європейський суд з прав людини визнав порушення статті 2 (1) Конвенції (право на життя).

Українська влада не сприйняла серйозно численні загрози, з якими зіштовхувався Георгій напередодні смерті. Українська влада також не провела серйозного, ефективного розслідування вбивства журналіста.

На думку суду, органи державної влади були більш зайняті очищенням імені чиновників високого рівня, ніж відкриттям правди. У 2018 році Комітет міністрів постановив, що “незважаючи на їх попередні рішення та майже через 18 років, розслідування… вбивства Г. Гонгадзе все ще закрите”. Журналістам в Україні продовжують регулярно погрожувати та нападати. Поки ще не створена ефективна система захисту для їх безпеки.

Карта «боржників» Європи від EIN у вільному доступі ви зможете знайти тут.

Джерело: УГСПЛ

Фото: EIN

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.