В Євросоюзі вперше підписали правовий акт в електронному вигляді


В Євросоюзі відбулося перше в історії електронне підписання правового акта про юридичних зобов’язань. Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС.

Передає видання Європейська правда.

Президент Європарламенту Антоніо Таяні і представник головуючої в ЄС Естонії Матті Маасікас підписали в електронному вигляді переглянуте положення «Про безпеку газопостачання». Електронний підпис відкрив шлях до вступу в силу цього документа.

Ця подія знаменує собою перший публічний крок на рівні ЄС в процесі впровадження електронного підпису, — йдеться в заяві.

Маасікас зазначив, що незабаром всі правові акти ЄС будуть підписуватися в електронному вигляді, так як «електронний підпис економить папір, час і гроші».

Це демонструє зобов’язання ЄС щодо впровадження «eIDAS» — європейського законодавства, що передбачає регуляторне середовище для забезпечення безпечної і безперебійної електронної взаємодії між підприємствами, громадянами та державними органами, — наголошується в документі.

В Європі кваліфікований електронний підпис має таку ж юридичну силу, як рукописний, у веденні бізнесу, виконавчих процедурах або прийнятті зобов’язань.