В Японії ввели штрафи за пʼяне керування дронами


Нижня палата парламенту Японії прийняла закон, який вводить штрафи і тюремне покарання за керування дронами в нетверезому стані.

Про це пише AFP, передає theБабель.

Тепер порушникам загрожує штраф від 300 тисяч ієн ($2750) до року тюремного ув’язнення. За виконання небезпечних трюків з використанням дронів, таких як круте піке або польоти пов’язані з ударами, буде накладатися штраф до 500 тисяч ($4616) ієн. За п’яне управління промисловими безпілотниками — тюремний термін.

Ми вважаємо, що експлуатація безпілотних літальних апаратів після вживання алкоголю настільки ж небезпечна, як і вождіння в нетверезому стані, — сказав представник міністерства транспорту Японії.

Такі заходи були прийняті через те, що в країні різко збільшилася кількість дронів, що призвело і до аварій. Наприклад, в 2017 році на «фестивалі роботів» в місті Огакі промисловий дрон, який повинен був закидати дітей солодощами, впав у натовп і поранив шістьох осіб. Подібні випадки почастішали, особливо в туристичних місцях (таких як Кіото) та місцях скупчення людей.

У травні уряд Японії прийняв низку законів, що забороняють польоти безпілотників над олімпійськими об’єктами в Токіо і військовими базами США. До цього дронам заборонили літати над резиденцією прем’єр-міністра та імператорським палацом.

Фото: Pexels