В Україні планують запустити електронний реєстр листків непрацездатності


Найближчим часом представники Фонду соціального страхування України разом з представниками Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України та експертами проекту «Разом проти корупції» розпочнуть роботу над створенням сервісу для електронного реєстру листків непрацездатності.

Про це повідомляє урядово-громадський проект «Разом проти корупції».

Станом на сьогодні в Україні діє понад 8 тис. лікарень, які видають лікарняні, при цьому лише половина з них мають комп’ютери для запровадження електронного обігу документів.

Понад 7 млн паперових лікарняних видають в Україні щороку. Примітно, що 20% з них – видані з порушеннями або сфальсифіковані, адже чимало пацієнтів для довідки симулюють різні хвороби. Це означає, що як держава, так і бізнес часто втрачають кошти, доплачуючи своїм працівникам, — йдеться у повідомленні.

Система працюватиме таким чином, що для функціонування майбутнього е-обігу лікарняних потрібен хоча б один комп’ютер у лікарні, який під’єднаний до мережі Інтернет. Лікар матиме доступ лише до своїх записів, в той час як головний лікар – до всіх записів, зроблених у медустанові, а вже контрольна організація та МОЗ – до всієї бази даних.

Запровадити електронні лікарняні можна буде вже за рік. А сьогодні органи влади мають лише розподілити обов’язки та відповідальність, оскільки попередні неуспішні спроби запровадити електронні лікарняні були пов’язані з тим, що Фонд розробив необхідне програмне забезпечення, а МОЗ не закупив комп’ютери у лікарні.