В Україні хочуть формалізувати судовий прецедент

Правила застосування судового прецеденту можуть формалізувати. А також дозволити використовувати процедуру summary judgment: відмова від задоволення позову в свідомо програшній справі.

Про це йдеться в проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо процесуального забезпечення судової реформи)» (№ 6448).

За умови введення цього законопроекту в дію, застосування правової позиції Великої палати Верховного Суду буде обов’язковим для суддів всіх рівнів при розгляді справ із аналогічними обставинами, а також при застосуванні норми, висновок про значення яких надала Велика палата ВС.

Рішення касаційного суду відповідної спеціалізації матиме прецедентне значення для всіх судів цієї спеціалізації, а для інших спеціалізацій — лише за умови, що воно не суперечить рішенню «свого» касаційного суду.

Процедура summary judgment, яку також планують запровадити, означає, що суд повинен відмовити в задоволенні позову, якщо встановить, що навіть за доведеності обставин та фактів, на які посилається позивач, справа є програшною з огляду на норми матеріального права.

Також запропоновано змінити процедуру касаційного оскарження. Зокрема, більшість справ будуть розглядатись у письмовому провадженні.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.