У Держпраці пояснили, як знайти майно будь-якої людини в Україні


Як відомо, в середині жовтня 2015 р. уряд України, Міністерство юстиції, МВС, Держземагентство зробили вільним доступ до реєстрів прав власності на нерухоме майно, транспортні засоби тощо. Це відбулося на виконання Закону України від 14 липня 2015 року №597-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції».

Про це нагадала головна спеціалістка з питань запобігання та виявлення корупції Тетяна Гаєвська.

Інформація про зареєстровані транспортні засоби та їх власників, що міститься у Єдиному державному реєстрі, держателем якого є Міністерство внутрішніх справ України, є відкритою та загальнодоступною. Для фізичних та юридичних осіб інформація з Єдиного державного реєстру надається шляхом пошуку за суб’єктом (власником транспортного засобу) в електронній формі через офіційний веб-сайт, чи в паперовій формі шляхом подання заяви особисто або направлення її поштою органам МВС.

При цьому, за заявою власника чи іншого правоволодільця, орган реєстрації та обліку транспортних засобів надає інформацію про осіб, які отримали відомості про зареєстрований транспортний засіб, що йому належить.

Це означає, що кожна людина може через відповідний сайт чи через письмове звернення отримати інформацію про те, яким майном володіє та чи інша особа в Україні. Але всі такі звернення також реєструються. І потім власник може отримати відомості про те, хто запитував інформацію про його майно.

Інформація за об’єктом нерухомого майна чи за суб’єктом речового права на нерухоме майно для фізичних та юридичних осіб надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України, за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, або в паперовому вигляді.

Тобто шукати можна як за адресою квартири (будинку) – знайти кому належить конкретна квартира (будинок), так і за особою – знайти які квартири (будинки) належать конкретній особі.

За подання заявником завідомо недостовірних відомостей про себе під час реєстрації на офіційному веб-сайті для отримання інформації з Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України, або з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або з Державного земельного кадастру, а так само подання заявником завідомо недостовірних відомостей про себе у разі запитування інформації з державних реєстрів та Державного земельного кадастру в паперовій формі – тягнуть за собою накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( Стаття 188-47 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Фото: Pexels