Спільнота юристів із Британії заснували кліматичний альянс

Group of demonstrators on road, young people from different culture and race fight for climate change – Global warming and enviroment concept – Focus on banners

Команда британських юристів у проєкті «The Chancery lane» розробила приклади положень договорів та правил, які можна використати для боротьби зі змінами клімату.

Збірка «кліматичних договорів» та Карта зелених законів – це перші спільні результати проєкту, який виник після хакатону у листопаді 2019. Учасники запалені ідеями зеленої економіки та досягнення цілей сталого розвитку, створили правила, які може використати абсолютно кожен юрист. 

Напрацювання будуть у вільному доступі вже з 26 лютого. У них зібрано 16 кліматичних рішень та 7 базових кліматичних правил, наприклад, пункт про розірвання договору на користь більш еко-орієнтованих постачальників. У збірнику викладені положення про «суботники», пропозиції змінити внутрішні регламенти для реалізації цілей сталого розвитку.

До ініціативи долучилися понад 120 правників, найактивнішими з яких є:

  •       Керролайн Мей – керівниця відділу охорони навколишнього середовища
  •       Фіона Дорманді – генеральна юристконсультка Airbnb
  •       Лорд Карнават – суддя Верховного суду

Л. Карнават зазначив, що приватний сектор, який формує економічні відносини, повинен долучатися до проєкту та використовувати розроблені положення у своїх договорах, щоб не призвести ті ж відносини до точки неповернення. Мей додала, що проєкт – це заклик до всіх юристів. Незалежно від сфери нашої діяльності, ми можемо працювати разом, щоб вирішити найбільшу проблему сучасності. Це тільки початок історії.

Рух почався минулого року із закликів еко-активіста, Доннахада Маккарті, про підтримку їхніх акцій з-боку представників влади. А вже цієї середи ви зможете скористатися збірником у відкритому доступі. 

Джерело: Legal Cheek

Переклад: Валентина Гуменна

 

 

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.