Правило 1-3-5 та інші магічні числа (част. 2)


8-годинний робочий день, 5-денний робочий тиждень, мінімум 7 годин сну та 2 літри води в день – цифри оточують нас усюди, хтось придумав за нас правила, які ми можемо порушувати, а можемо приміряти на собі та використовувати.

А є такі поєднання цих цифр та чисел, що складаються у формули, які в свою чергу створюють ідеальні співвідношення часу, грошей, справ тощо, використання яких зробить вашу роботу більш продуктивною, фінансовий стан стабільним, а відпочинок ефективним.

Правило 1-3-5

Сфера застосування: список справ

Як це працює: не варто перевантажувати свій день безліччю справ, щоб на його завершення почуватись пригніченими через невиконання більшості з них. Іншими словами, правило 9 справ, передбачає, що саме 9 – оптимальна кількість завдань, які варто ставити на день, серед них:

1 надважливе завдання – вимагає найбільшої концентрації уваги та затрат часу, не підлягає відкладанню;

3 другорядні завдання – випливають з першої, або не пов’язані з нею, але не є терміновими та складними;

5 звичайних завдань – можна виконати поміж інших, не витрачаючи на них багато часу та сил.

Якщо вам здається, що завдань надто мало, то спробуйте скористатись спершу цим правилом, а при успішному його застосуванні, можете збільшити цифри вдвічі. Проте навіть при такому порядку, ви щодня виконуватимете як мінімум 4 важливі справи, які наближатимуть вас до довгострокової мети.

Правило 50/20/30

Сфера застосування: фінанси

Як це працює: це співвідношення означає відсотки вашого доходу, які варто розділити на 3 основні категорії витрат.

50% – половина доходу повинна покривати обов’язкові щомісячні витрати: орендна плата, комунальні послуги, проїзд, їжа тощо;

20% – варто відкладати на майбутнє або покривати кредит;

30% – можна витрачати на розваги: кафе, шопінг, відпочинок, догляд за собою тощо.

Буває так, що одна із категорій вимагає від вас більшого відсоткового співвідношення, проте саме ця формула – є тим еталоном, до якого варто прагнути, адже дозволяє покривати усі побутові витрати, не відмовляти собі в задоволеннях та накопичувати резервну суму на масштабні покупки.

JFTJNB5LJD

Правило 10-30-50-90

Сфера застосування: ділові зустрічі

Як це працює: плануючи справи, ділові зустрічі в тому числі, ми завжди робимо запас в півгодини, а то й більше про всяк випадок, тим самим відбираючи у себе дорогоцінний час. Елісон Девіс, засновник і глава Davis & Company, створила для себе правило 10-30-50-90 – стільки хвилин повинна займати кожна зустріч в залежності від того, наскільки складні завдання стоять перед її учасниками.

10 хв – займає зустріч, на якій потрібно повідомити про виникнення проблеми та дати час на її обміркування. За цей час також можна вирішити незначну проблему, розпитати чи повідомити про прогрес у виконанні будь-якого завдання та обмінятись потрібно інформацією.

30 хв – піде на обговорення проблеми групою людей або на серйозну розмову він-на-віч.

50 хв – відводьте на зустрічі, на яких варто обговорити кілька питань або одну серйозну проблему.

90 хв – для проведення мозкового штурму, генерування ідей, формування стратегії компанії.

Правило 10-3-2-1-0

Сфера застосування: формула ідеального дня

Як це працює: цю формулу запропонував фітнес-тренер Крейг Баллантайн, вона допоможе збалансувати свій побут та роботу, досягти балансу між продуктивністю протягом дня та комфортним відпочинком вночі.

10: за 10 годин до сну – ніякого кофеїну – саме стільки годин потрібно організму, щоб усунути ефект бадьорості, який дає кава;

3: за 3 години до сну – ніякої їжі і алкоголю – це допоможе позбутися печії та зіпсутого сну;

2: за 2 години до сну – ніякої роботи – нехай вона почекає до завтра, а мозок починає готуватися до сну;

1: за 1 годину до сну – ніяких екранів – світло ґаджетів порушує сон;

0: вставайте з ліжка після першого дзвінка будильника (0 натискань на кнопку “Відкласти”) – досипання зробить вас більш втомленим, оскільки ви вже прокинулись (щоб вимкнути будильник), а отже виділились гормони ендорфіни, які сприяють активності.

За матеріалами: Digest