Оголошено конкурс на зайняття посад Голови ДСА України та його заступника


Вища рада правосуддя розглянула питання про оголошення конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А» у Державній судовій адміністрації України.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Відповідно до статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Голова Державної судової адміністрації України призначається на посаду і звільняється з посади Вищою радою правосуддя. Призначення Голови Державної судової адміністрації України здійснюється на конкурсній основі.

Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Вищою радою правосуддя відповідно до законодавства про державну службу. Призначення заступників Голови Державної судової адміністрації України здійснюється на конкурсній основі.

Згідно з пунктом 35 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Голова Державної судової адміністрації України, заступники Голови Державної судової адміністрації України продовжують виконувати свої повноваження до призначення Голови ДСАУ та його заступників відповідно до цього Закону.

17 січня 2019 року Вища рада правосуддя на виконання вимог частини шостої статті 151 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» затвердила Положення про Державну судову адміністрацію України, яким встановлено, що Державну судову адміністрацію України очолює Голова, який призначається на посаду і звільняється з посади Вищою радою правосуддя. Голова ДСАУ має заступників, які призначаються на посаду і звільняються з посади Вищою радою правосуддя відповідно до законодавства про державну службу. Призначення Голови Державної судової адміністрації України та його заступників здійснюється на конкурсній основі.

Згідно з вимогами абзацу четвертого пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про державну службу» посади Голови Державної судової адміністрації України та його заступників належать до категорії «А» (вищий корпус державної служби).

Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про державну службу» вступ на державну службу здійснюється шляхом призначення громадянина України на посаду державної служби за результатами конкурсу.

Рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби категорії «А» згідно з частиною другою статті 23 Закону України «Про державну службу» приймає суб’єкт призначення.

Особливості правового регулювання державної служби в системі правосуддя визначаються законодавством України про судоустрій і статус суддів, частиною четвертою статті 5 Закону України «Про державну службу».

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя вирішила оголосити конкурс на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя, зокрема посади Голови Державної судової адміністрації України та заступника Голови Державної судової адміністрації України. Голова ДСАУ Зеновій Холоднюк та заступник Голови ДСАУ Людмила Гізатуліна виконуватимуть свої повноваження до призначення Голови ДСАУ та його заступника відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».