Огляд практики ЄСПЛ за кінець лютого 2020


ВС опублікував огляд практики ЄСПЛ за період з 24 по 28 лютого.

Черговий (восьмий в 2020 році) огляд практики ЄСПЛ містить, окрім іншого, опис справи SIGRÍÐUR ELÍN SIGFÚSDÓTTIR v. ICELAND, згідно з обставинами якої судді, які розглядали справу заявниці щодо вчинення нею фінансових правопорушень на посаді менеджера банку, були упередженими, оскільки, як виявилося, були власниками акцій цього банку. ЄСПЛ у зв’язку з зазначеним констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції.

Також звертаємо увагу на справу PAIXÃO MOREIRA SÁ FERNANDES v. PORTUGAL, яка стосувалася скарги заявника на його засудження національним судом за незаконний запис розмови з підприємцем, який пропонував йому хабар.

Заявник передав запис до правоохоронних органів, з якими співпрацював як агент під прикриттям у кримінальному розслідуванні стосовно підприємця. ЄСПЛ у цій справі констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції за трьома різними аспектами, у тому числі у зв’язку з притягненням заявника до кримінальної відповідальності судом апеляційної інстанції без фактичної оцінки доказів у справі.

Огляд доступний за посиланням.

Фото: prm.ua