Для студентів з окупованого Донбасу буде спрощено порядок вступу до вишів


Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб та Міністерство освіти готують документ, який спростить вступ в українські вищі навчальні заклади абітурієнтів з окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Про це повідомив Міністр з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Вадим Черниш.

Ми зараз розробляємо ще один документ, який ще більше спростить для дітей, які проживають на окупованих територіях, вступ в українські ВНЗ. Це буде третій етап, який ми представимо після розробки з Міністерством освіти, – сказав Черниш.

Він також зазначив, що вже багато зроблено владою для спрощення вступу абітурієнтів з непідконтрольної українській владі території, проте ще є низка питань, які треба вирішити.

Вступникам не потрібно мати ні українського паспорту, ні ідентифікаційного коду. Вони за кілька днів можуть здати ДПА і отримати документ державного зразка про середню освіту в освітніх центрах «Донбас-Україна», після чого одразу здавати іспит у виш. Хочу наголосити, що йдеться про вступ не тільки в університети, а й в технікуми, коледжі та їх структури, —  прокоментувала директора Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова.

Також вона пояснила різницю між вступом за ЗНО та спрощеною процедурою. Так, якщо дитина отримує атестат через ЗНО, вона автоматично отримує можливість вступати з цим атестатом у всі вищі навчальні заклади України і світу. За спрощеною процедурою абітурієнти з Донбасу можуть вступати тільки до закладів, що знаходяться на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей, а також у ті, що були евакуйовані з непідконтрольних територій.

Такий механізм розробили з об’єктивних причин, адже здати ЗНО дітям з непідконтрольних територій надзвичайно важко.