Бот-реєстратор торгових марок PatentBot привернув інвестиції в Гонконзі


Український бот-реєстратор торгових марок в месенджері Facebook PatentBot привернув інвестиції від акселератора Betatron в Гонконзі. Частина команди PatentBot в особі Managing Director Валентина Пивоварова і CTO Володимира Ярославського наступні 4 місяці проведуть в Гонконзі на акселераційній програмі.

З моменту створення PatentBot, ми, фаундери, спілкувалися з багатьма венчурними капіталістами, яких дуже поважаємо. Перевагу ми віддали саме Гонконгу так як стратегічно, це дозволить нам вийти на ринок Китаю і Азії. Адже навіть порівнюючи з Кремнієвою Доліною, Китай розвивається в ключі технологій набагато швидше. Наприклад, за 2017 рік саме тут з’явилося 15 нових компаній-єдинорогів. Це рекордна кількість по всьому світу. А те, що PatentBot — це перший український legaltech-проект який отримав підтримку від Гонконгу — для нас також і велика відповідальність і гордість за індустрію, — каже Валентин Пивоваров, керуючий директор PatentBot.

У Китаї PatentBot буде розроблений для месенджера WeChat і одна з наших головних цілей на найближчий час, крім технічних розробок — зрозуміти менталітет і особливості місцевого ринку, вибудувати довгострокову стратегію роботи, знайти партнерів. Це те, в чому також допоможе акселератор, — додає СТО PatentBot Володимир Ярославський.

Китай — найдинамічніший ринок по реєстрації торгових марок у світі і становить 5 мільйонів поданих ТМ в рік в 2017 році (при цьому в 2016 було подано 3 млн ТМ). Для порівняння в США — 1 млн торгових марок, в країнах ЄС: 135 000 зареєстрованих торгових марок в рік.

Піднебесна була нашою стратегічною метою проекту і я пишаюся командою і її успіхом, адже будувати версію бота під цей ринок перебуваючи безпосередньо в Китаї і маючи підтримку найбільшого акселератора дає можливість зробити максимально якісний продукт, — каже Наталя Владимирова, СЕО PatentBot.

Програму, в яку потрапив український юридичний стартап, створив Betatron — найбільший в Гонконзі акселератор, заснований інвестиційними компаніями IC Studio, MindWorks Ventures, Vectr Ventures, CoCoon Ignite Ventures, Aria Group і Incu-Lab. З початку роботи в 2016 році фонд проінвестував такі проекти як Vmind, LogFlows, Pakpobox і інші. PatentBot став першим українським legaltech-проектом, який отримав підтримку та інвестиції з боку Гонконгу.

Ми не можемо розкривати суму інвестицій, але оцінка проекту PatentBot склала $ 750.000 до моменту виходу проекту в ЄС. І співпраця з акселератором в Гонконзі допоможе зробити наш проект дійсно глобальним, — доповнює Артем Афян, BDO PatentBot.

Нагадаємо, що на українському ринку PatentBot почав роботу в липні 2017 року, в грудні 2017 роки команда оголосила про старт роботи на ринку США, а в квітні 2018 року — про початок реєстрації торгових марок в 28-ми країнах ЄС.

PatentBot перевіряє і приймає заявки на реєстрацію торгових марок в месенджері Facebook без необхідності їхати до юриста, протягом 10 хвилин і в режимі 24/7. У 2018 році PatentBot був визнаний Ботом року за версією американської платформи ProductHunt.