5 книг з психології, які варто прочитати юристу

Кожен успішний юрист повинен мати задатки психолога. Так чи інакше ця професія пов’язана із людським фактором і виникає чимало ситуацій, в яких навіть базові знання психології допоможуть переконати, заспокоїти, дізнатись правдиві свідчення, примирити сторони конфлікту тощо.

Звісно, є десятки книг з вузьконаправленої сфери — юридичної психології, але в більшій мірі вони фокусуються саме на психологічних явищах, механізмах та закономірностях, що пов’язані з правом, його виникненням, застосуванням і впливом у системі людина—суспільство—право. Ми ж акцентуємо увагу на тому, що кожен з нас, в першу чергу людина, зі своїми переживаннями, почуттями, страхами, сподіваннями, які часто не мають безпосереднього зв’язку з правом. Тому базові прийоми та методи психології аж ніяк не буде зайвим знати кожному юристу.

1. «Вся правда про неправду», Ден Аріелі

Ми обманюємо себе, обманюємо інших, часто, як нам здається, з благими намірами — зберегти хороші стосунки, не засмучувати людину, справити хороше враження, ми обманюємо навіть в ситуаціях, коли цього краще не робити: клієнти при зустрічі з юристом зазвичай не говорять всієї правди — вони замовчують факти, які виставлять їх в поганому світлі, прикрашають історії, говорять свідомо неправдиву інформацію.

Адвокату чи юристу, іноді не так легко добитись довірчих відносин одразу, дізнатись усю правду, деталі подій. Саме тому психологія прийде тут вам на допомогу. Адже навіть інтонація, наша мова, жести та міміка видають справжні почуття. Їх потрібно навчитись бачити.

2. «Впевненість в собі», Еліс М’юїр

Еліс М’юїр — досвідчений психолог, тренер і коуч з особистісного росту. Вона переконана, що впевненість в собі можна розвинути. А для юриста впевненість в собі — важлива риса. Тести і вправи, наведені в книзі допоможуть підвищити самооцінку, справляти гарне враження і краще протистояти стресу.

3. «Психологія мотивації», Хайді Грант Хелворсон, Торі Хіггінс 

Ми вже говорили про те, як стати справжнім лідером, зібрати навколо себе команду професіоналів, які будуть допомагати вам, вірити в ваші сили, що допоможе вам встигати більше та бути більш впевненим, що вас завжди виручать та підстрахують, коли це буде потрібно.

Ця книга з психології для тих, кому цікава природа людської поведінки і способи впливу на чужій вибір. Вона розкриває запитання, які важливі кожен окремо: Чому одна людина ризикує, а інша боїться вийти із зони комфорту? Чому хтось налаштований позитивно, а хтось сприймає будь-яку дрібницю як трагедію? та інші.

4. «Типи людей і бізнес», Крегер Отто, Дженет Т’юсон, Ратледж Хайл

Відповідно до цієї книги, існує 16 типів особистості, які визначають, як ми живемо, працюємо і любимо. Ви навчитеся визначати свій тип і тип особистості ваших знайомих, колег, підлеглих чи керівників. Зрозумієте, як вести себе з ними правильно в конфліктних ситуаціях, ділових відносинах, та навіть дружніх стосунках.

Ця книга допоможе розібратися в своїх ділових якостях і управлінні персоналом з позицій психології особистості. Ви можете скористатись багатим досвідом авторів, щоб отримати максимум в роботі від себе і своїх співробітників, підлеглих чи начальників.

5. «Як змусити працювати мозок в будь-якому віці. Японська система розвитку інтелекту і пам’яті», Рюта Кавашима

Ця книга є бестселлером. І погодьтесь, навички, які в ній пропонує розвинути автор, справді потрібні кожному.

Як зберегти свій розум і інтелект в робочому стані до глибокої старості? Які тренування найкраще сприяють розвитку пам’яті? Що потрібно робити, щоб все встигати? Автор відповість на всі запитання, які вас турбували, розповість про роботу мозку, його тренування і умови ефективності до глибокої старості.

Ви зможете тренувати свій мозок та пам’ять, визначити періоди найвищої розумової активності, відповідно працювати більш ефективно та продуктивно, саме завдяки знанням, викладеним в цьому виданні.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *