5 документальних фільмів про юриспруденцію

Є чимало художніх фільмів, які так чи інакше висвітлюють певні питання стосовно законодавства, ставлення до злочинності, судової системи інших держав, проте навіть за наявності в них долі правди, там все ж чимало перебільшення та вигаданих фактів, правил, які жодним чином не дають змогу зрозуміти, як все відбувається насправді.

Для цього ми підібрали кілька документальных фільмів, які зроблять для вас більш зрозумілою не тільки судову чи пенітенціарну системи США, а й певним чином роз’яснять ваші власні права.

  1. Гаряча кава

У 1994 році в США стався гучний судовий процес «Лібек проти МакДональдса» — коли 79-річна Стелла Лібек відсудила у харчової корпорації 2,86 мільйона доларів через чашку гарячої кави, пролиту нею на коліна. Після цього випадку були ще кілька гучних процесів, в яких незадоволені клієнти відсуджували у організацій значні суми за моральну або фізичну шкоду. Всі ці події стали можливими завдяки спеціальній поправці в судово-правовій системі США, яка дозволяє потерпілим карати тих, хто заподіяв їм шкоду.

Цей документальний фільм про цивільно-правову систему США зняла колишній адвокат Сьюзан Саладоф. Картина дебютувала на фестивалі Sundance і мала гучний успіх. Саладоф опитує учасників судових процесів про заподіяну їм шкоду та про перешкоди, які ставали на їх шляху при здійсненні наміру отримати компенсацію, і аналізує вплив даної поправки на всю правову систему США.

  1. Терміни та умови можуть змінитись

Коли користувач реєструється в соцмережі чи на окремих сайтах, він зазвичай не читає довгий текст угоди — ми не замислюючись ставимо “галочку” і не знаємо, що відбувається з нашими персональними даними. Ніхто в світі не читає призначені для користувача угоди. Вони написані спеціальним дрібним шрифтом, більше схожим на поліграфічний малюнок. Текст спеціально роблять нечитабельним, щоб користувач відразу кликав “Я згоден”.

Цей документальний фільм розкриває правду про те, що корпорації та уряди можуть дізнатися про людей, що користуються інтернетом і мобільними телефонами. А також пояснює, що можна з цим зробити … в разі чого. Фільм вивчає вартість так званих «безкоштовних» сервісів і як стрімко зникає конфіденційність в інтернеті.

  1. Армія Гедеона

Особисті історії Тревіса Вілльямс, Бренді Александер і Джун Гардвік — трьох молодих громадських захисників з маленької групи ідеалістично настроєних юристів Глибокого Півдня Сполучених Штатів, які працюють для суспільства, кидаючи виклик передумовам, які тримають систему кримінального правосуддя в критично напруженому стані.

Величезна кількість роботи, низька заробітна плата і значна кількість клієнтів, які через них проходять. В таких умовах навіть у самих відданих своїй справі людей часто опускаються руки.

  1. Алькатрас: в пошуках правди

У 1962 році троє грабіжників втекли з американської в’язниці Алькатрас. Ця втеча — одне з найвідоміших нерозкритих злочинів в історії. Уряд влаштував за втікачами справжнє полювання, проте  50 років не було жодних зачіпок. Втім є докази, що втікачі були живі як мінімум до 1975 року.

Вперше за всю історію цієї нерозкритої справи, найближчі родичі погодилися поділитися доказами, серед яких не відомі раніше аудіозаписи, фотографії та сімейні секрети, які трепетно ​​зберігалися всі ці роки. Родичі вірять: вони доведуть не тільки те, що втікачі витримали втечу, але і що вони до сих пір можуть бути живі.

У фільмі “Алькатрас: в пошуках правди” буде розказано про те, як Кен і Девід Ваднери — племінники Джона і Кларенса Енглін, разом з Артом Родеріком — маршалом США у відставці і колишнім головним слідчим у справі Алькатраса, розслідують найвідомішу втечу в американській історії і намагаються вирішити головоломку раз і назавжди. Вони проїдуть від боліт Флориди до похмурого острова Алькатрас, спілкуючись з новими свідками таємничої справи.

    1. Дорогий Закарі: лист синові про його батька

У 2001 році, через деякий час після розлучення зі своєю дівчиною, був убитий Ендрю Бегбі. Незабаром після того як дівчина оголосила про свою вагітність, один з близьких друзів Ендрю — Курт Куїнн — почав зйомки цього фільму, призначеного стати подарунком дитині.

Іванна Мельничук

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.