Кабмін працює над реформою щодо скасування трудових книжок

Кабінет Міністрів України розпочав роботу над реформою, яка має за мету скасування трудових книжок.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Наймаючись на роботу, громадяни не будуть зобов’язані подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати.

Дубілет нагадав, що дані про трудовий стаж всіх українців з 2000 року і так містяться в електронних реєстрах держави. Саме звідти їх беруть для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат.

Він також додав, що ті, хто хочуть «колекціонувати» записи про стаж у трудових книжках, можуть продовжувати це робити і просити роботодавця робити відповідні записи і ставити штампи.

Отримати електронний документ з інформацією про свій стаж можна буде в інтернеті «у кілька кліків». Для цього потрібно мати ЕЦП – електронний цифровий підпис.

Дубілет сподівається, що також можна буде скористатися цією можливістю за допомогою BankID. Справжність документа перевірятиметься за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на такі документи.

Інформацію трудовий стаж до 2000 року занести в електронний реєстр  – самостійно або через роботодавця.

Дубілет висловив сподівання, що відповідні закони і постанови буде ухвалено, і реформу запустять вже цього року.

Кабмін анонсував скасування трудових книжок ще 2015 року.

«Ухвалили рішення щодо трудових книжок. Скасовуємо їх. Передаємо до Верховної Ради законопроєкт. Усі країни через це пройшли», – заявляв тоді міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус.

Джерело: hmarochos.kiev.ua

Фото: visnuk.com.ua

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.